آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6265
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1390 10:23
تعداد بازدید : 379

سيستم عامل بومي گامي برای تحقق شهر الكترونيكي

يكي از اقدامات مهم برای الكترونيكي كردن شهرها حمايت از توليد داخل و پياده سازي هسته سيستم هاي عامل به شكل بومي در كشور است.

ایسنا- محمدپارسا ارمغاني‌فر كارشناس با اشاره به اينكه وضعيت جوامع الكترونيكي به سرعت در حال تغيير و نحوه‌ي تعامل آنها با وجوه دنياي واقعي به شكلي مجازي تبديل شده است، گفت: شهر الكترونيكي دقيقا همان عنواني است كه بر اين تعاملات گذاشته مي‌شود. شهروند الكترونيكي به مهره‌هاي اين شهر گفته مي‌شود كه همان انسان‌هاي دنياي واقعي‌اند.
وي گفت: صرفه‌جويي در زمان و هزينه از جمله ويژگي‌هايي بوده كه بستر‌هاي الكترونيكي را پديد آورده و موجب ماندگاري آنها در بين مردم شده است.
اين كارشناس شبكه تصريح كرد: موفقيت چنين طرح‌هايي به دنبال فرهنگ‌سازي درست و به موقع است، در غير اين صورت با شكست مواجه خواهد شد.
وی ادامه داد: پيش‌نياز‌هايي كه بايد قبل از الكترونيكي ‌كردن شهرها رعايت شوند، اين است كه مراكز ميزباني اطلاعات را در داخل كشور داشته باشيم و مسير انتقال تراكنش‌ها را هم با تجهيزات ايمن، امن كرد تا نقل و انتقالات حداقل در بستر‌هاي داخل خود كشورمان با امنيت و بدون تداخل صورت بگيرد.
ارمغاني‌فر در پايان ابراز كرد: يكي از اقدامات موثر در راستاي پياده‌سازي شهرهاي الكترونيكي حمايت از توليدات داخل و همچنين پياده‌سازي حداقل هسته‌هايي از نرم‌افزار‌هاي بومي و سيستم‌هاي عامل در كشور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :