آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6273
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1390 10:37
تعداد بازدید : 410

ایران کد، به زودی به سامانه جامع مدیریت بازار ارز متصل می شود

رییس کل بانک مرکزی گفت: ایران کد به زودی به سامانه جامع این بانک برای مدیریت بازار ارز متصل و از اطلاعات آن به طور گسترده ای استفاده می شود.

فناوران- دکترمحمود بهمنی افزود: با مصوبه کارگروه تنظیم بازار، سامانه‌های اطلاعاتی مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک و بانک مرکزی برای مدیریت بهینه بازار ارز و تخصیص بهینه‌تر و روان‌تر ارز به واردات کالاهای اساسی و رسمی در حال اتصال به یکدیگر هستند و ایران‌کد به واسطه خاصیت اطلاعاتی که دارد، در این میان نقش موثری را ایفا خواهد کرد.وی با بیان اینکه یکی از چالش‌های مدیریت تخصیص بهینه ارز، چالش تولید و در دسترس بودن اطلاعات است، گفت: مدیریت بازار ارز، تنها کار بانک مرکزی نیست و تمامی دستگاه‌های اقتصادی باید در این فرآیند وارد شده و کمک کنند. به ویژه دستگاه‌هایی که کارشان تولید و انتشار اطلاعات تجاری است، در این مرحله نقش موثری بر عهده دارند.بهمنی گفت: با توجه به اینکه هم اکنون دریافت ایران‌کد یکی از شروط ثبت سفارش کالاهاست و این کالاها در نهایت برای تخصیص ارز به نرخ مرجع به بانک مرکزی معرفی می‌شوند، می‌توان از قابلیت‌های اطلاعاتی این سیستم در تخصیص بهینه ارز استفاده کرد.
وی گفت: از سوی دیگر ایران‌کد چون حاوی اطلاعات جامع و استاندارد شده‌ای درباره جامعه تجاری کشور و بنگاه‌هاست و به ویژه در حال اتصال با سیستم گمرکات و ثبت سفارش است می‌تواند در این مرحله به بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز کمک موثری بکند. همکاران ما در حال بررسی چگونگی اتصال ایران‌کد به سامانه جامع بانک مرکزی هستند و امیدواریم هرچه سریع‌تر امکان استفاده از اطلاعات ایران‌کد توسط بانک مرکزی
فراهم شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :