آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6289
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1390 9:1
تعداد بازدید : 528

سکوت آزار دهنده مسوولان ارتباطات کشور ادامه دارد

ایمیل دوباره قطع شد

قطعي دسترسي به سرويس هاي ايميل از سوي كاربران ايراني طي 10 روز اخير وارد مرحله دوم اجرا شده است و كساني كه بايد دلايل اين قطعي ها را ذكر كنند، سكوت اختيار كرده اند.

ایسنا - قطعي‌هاي مكرر سرويس‌دهنده‌هاي ايميل همچنان ادامه دارد و تقريبا كاربران به تناوب آن عادت مي‌كنند. این امر به مرحله‌اي رسيده است كه فعاليت كاربران اينترنت در داخل كشور، مخصوصا كاربراني را كه بخش عظيمي از فعاليت‌هايشان توسط ايميل انجام مي‌شود، هر چند وقت يك‌بار مختل مي‌كند.
حدود 10 روز گذشته دسترسي به ايميل‌ها قطع شد و به مدت چند روز تداوم يافت؛ حال چند روزي بيش‌تر نمي‌گذرد كه مجددا و يك روز پس از راه‌اندازي فاز نخست شبكه علمي كشور، شاهد همان رويه و قطعي ايميل‌ها هستيم.
این قطعي دقيقا همزمان با افتتاح فاز شبكه علمي كشور اتفاق افتاد، اين بحث را در بين محافل و فعالان مرتبط با ICT مطرح كرده است كه شايد هدف بسترسازي و ترويج استفاده از ايميل داخلي باشد كه در درگاه كشور قابل دسترسي است. اين وضعيت را براي كاربراني نارضایتی فراوانی به دنبال داشته است كه تا حال حاضر از سرويس‌هاي مشهور ايميل همچون جي‌ميل و ياهو استفاده مي‌كرده‌اند. البته از سوي ديگر بارها در زمينه امن نبودن اطلاعات و حريم‌هاي شخصي در استفاده از سرويس‌دهندگان خارجي هم مطرح شده است اما به هر دليل كاربران ايراني هنوز به استفاده نكردن از اين خدمات
سوق نيافته‌اند. علاوه بر اين مباحث، در زمينه بحث حقوق شهروندي نيز علي مطهري، نماينده مردم تهران و عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي دو هفته پيش عنوان كرده بود كه بايد دليل قطع پست الكترونيكی شهروندان ايراني طي چند روز اخير، از مسوولان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات پيگيري شود كه آيا مشكلات فني دليل قطع ايميل‌هاست يا سرورهاي كشورهاي خدمات‌دهنده دچار قطعي شده‌اند.
گفتنی است، نتیجه پيگيري از شركت ارتباطات زيرساخت كشور، شركت مخابرات ايران و سازمان فناوري اطلاعات به اين پاسخ انجاميد كه اين قطعي‌ها، به هيچ يك از اين ارگان‌ها مربوط نمي‌شود تا همچنان معماي اختلالات اينترنت و قطعي‌هاي هر از چندگاهي ايميل‌ها در كشور
نامشخص بماند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :