آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6293
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1390 9:11
تعداد بازدید : 447

دستگیری هكر اينترنت 110 شهروند

خسروي گفت: كارآگاهان پليس فتاي سرانجام با پيگيري و رصد فضاي سايبر «كيخسرو. ف» 22 ساله را شناسايي و در يك عمليات غافلگيرانه دستگير كردند.

ایسنا- رييس پليس فتاي اصفهان تصريح‌كرد: متهم پس از دستگيري وقتي با مدارك پليسي مواجه شد، صراحتا به خلاف انتسابي اقرار و به هك سرويس اينترنت پرسرعت 110 شهروند اعتراف كرد.  
خسروي با بيان اينكه متهم انگيزه عمل مجرمانه خود را سودجويي و استفاده رايگان از سرويس اينترنت پرسرعت ديگران اعلام كرده است، خاطرنشان كرد: پرونده به همراه متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شد.  
وي گفت: كاربران بايد در استفاده از اينترنت و سرويس‌هاي مختلف اينترنتي از نرم‌افزارهاي امنيتي مطمئن و ايمن استفاده كنند و نرم‌افزارهاي امنيتي و فايروال‌هاي نصب شده در رايانه خود را همواره به روز نگهدارند.  
رييس پليس فتاي استان اصفهان تاكيد كرد: كاربران موارد امنيتي و ديواره‌هاي آتشين سخت‌افزارهاي ارتباطي خود نظير مودم‌هاي ADSL را در استفاده از شبكه اينترنت تنظيم و كنترل كنند و در بازه‌هاي زماني مشخص نسبت به شناسايي و پاكسازي رايانه شخصي خود با استفاده از نرم‌افزارهاي ضد ويروس اقدام كنند.  
خسروي بيان کرد: توجه به توصيه‌ها و هشدارهاي پليس فتا مي‌تواند كاربران را در برابر مجرمان مصون نگهدارد و از شهروندان خواست با مشكوك‌شدن به هر نوع سوءاستفاده غيرمجاز از سرويس اينترنت خود سريعا موضوع را با پليس فتا در ميان بگذارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :