fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 6294
  تاریخ انتشار : 2 اسفند 1390 9:12
  تعداد بازدید : 386

  معاون سازمان ثبت احوال:

  120 میلیون سند تا پایان سال 92 الكترونیكی می شود

  معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال كشور گفت: با توجه به این كه 120 میلیون سند ولادت و وفات در كشور وجود دارد، تا پایان سال 92 همه این اسناد را الكترونیكی خواهیم كرد.

  ایرنا- محسن كرمی در گرگان افزود: براساس بند «›د» ماده 46 قانون، ثبت احوال وظیفه تكمیل و به روزرسانی پایگاه اطلاعات جمعیتی را برعهده دارد كه باید هر چه سریع‌تر این به روزرسانی برای ارایه خدمات به مردم و دستگاه‌های خدمت‌رسان، صورت گیرد.
  به گفته وی، شمار دستگاه‌های خدمت رسان به مردم 100 واحد است كه برای گرفتن آمار و اطلاعات از پایگاه، تفاهم‌نامه‌ای با سازمان امضا كرده‌اند و ما نیز برای قریب 73 میلیون نفر، كمك‌های خوبی را به دولت در مواردی نظیر سهام عدالت و یارانه‌ها، ارایه داده‌ایم.
  وی از اجرای شبكه اعلام در كشور خبر داد و گفت: 600 اداره در كل كشور وجود دارد كه كار ثبت ولادت و وفات را انجام می دهند و در این زمینه، بخش‌های غیرثبت نیز فعالیت دارند. كرمی در پاسخ به سوالی در زمینه تعداد اسناد هویتی الكترونیكی شده، گفت: تاكنون 43 میلیون سند اسكن شده است و تا پایان سال این میزان به 50 میلیون خواهد رسید.معاون سازمان ثبت احوال كشور افزود: امید است با ادامه همین روند، تا نیمه دوم سال آینده، كل كشور بتواند از سیستم الكترونیكی كردن اسناد هویتی استفاده كند.وی یادآور شد: سازمان درصدد است خدمات خود را به مردم با سرعت بیشتری ارایه دهد و از آنجا كه یكی از معیارهای دولت الكترونیكی عدالت و رعایت حقوق شهروندی است، سازمان، ایجاد فرصت‌های برابر برای مردم را ایجاد فرصت برای حق شهروندی می داند.وی افزود: در همین راستا، بخش قابل توجهی از خدمات خود را ازطریق دفاتر خدمات پیشخوان در كشور انجام می‌دهیم تا مردم كمتر به ادارات ما مراجعه نمایند و با این كار كاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در وقت و زمان نیز صورت می‌گیرد.
  كرمی افزود: راه اندازی دفاتر پیشخوان خدمات دولت برای گسترش ارایه خدمات ثبت احوال به تدریج و با نظارت بیشتر این سازمان انجام خواهد شد و تاكنون 120 دفتر پیشخوان خدمات دولت در بخش ارایه خدمات ثبت احوال در شهرهای پرجمعیت و بزرگ كشور راه اندازی شده است.
  معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال كشور افزود: براساس تفاهم‌نامه‌ای كه با سازمان ثبت اسناد منعقد شده است، از این پس تمام اعلامیه‌های ازدواج و طلاق از طریق محضرها به صورت الكترونیكی در اختیار ما قرار می‌گیرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :