آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6308
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1390 9:38
تعداد بازدید : 388

رشد 40 برابری بدافزارهای آندرویید در سال ۲۰۱۱

شرکت جونیپر در گزارش تازه خود اعلام کرده است که بدافزارهای آندرویید در سال ۲۰۱۱ بیش از 40 برابر رشد داشته است.

فناوران- بدافزارهایی که سیستم عامل آندرویید را هدف گرفته‌اند، در هفت ماه آخر سال گذشته ۳۳۲۵ درصد افزایش یافته است. هم اکنون آندرویید 7/46 درصد از کل بدافزارهای ویژه فناوری‌های همراه را به خود اختصاص داده است. جالب است که سهم این سیستم عامل از بازار فناوری‌های همراه نیز 9/46 درصد است.
سیستم عامل Java ME که در فناوری‌های تحت ویندوزفون و سیمبین کاربرد زیادی دارد، از نظر آسیب‌پذیری در مقابل بدافزار‌ها پس از آندرویید رتبه دوم را دارد. هم اکنون ۴۱درصد از بدافزارهای موجود قابلیت نفوذ به این سیستم عامل را دارند.
شرکت جونیپر اعلام کرده است که در سال گذشته علاوه بر افزایش بدافزارهای ویژه فناوری همراه، بر پیچیدگی آنها نیز افزوده شده است. طراحان بدافزار‌ها با استفاده از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی می‌کوشند کاربران را نسبت به دانلود و نصب این بدافزا‌رها فریب دهند. رشد بی‌رویه بدافزارهای آندرویید نتیجه مستقیم بازار آزاد و باز این سیستم عامل است. در این بازار هر طراح و سازنده نرم‌افزاری به راحتی می‌تواند برنامه و نرم‌افزاری را طراحی و آن را به کاربران آندرویید عرضه کند. هکر‌ها هم علاقه بیشتری به آندرویید دارند چراکه این سیستم عامل کاربران و دستگاه‌های بیشتری را پوشش می‌دهد. البته شرکت گوگل سعی می‌کند تا با ارایه خدمات بونسر خود این مشکل را تا حدی برطرف کند. بونسر نرم‌‌افزارهای کاربردی ویژه آندرویید را اسکن می‌کند و بدافزارهای شناسایی شده را حذف می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :