آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6310
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1390 9:41
تعداد بازدید : 341

سونی، پریز برق هوشمند می سازد

شرکت سونی در حال طراحی پریزهای برق هوشمندی است که فقط کسانی از آن استفاده می کنند که برای مصرف آن پول پرداخته باشند.

همکاران سیستم - مثلا اگر کاربری بخواهد لپ‌تاپ یا گوشی خود را از طریق آنها شارژ کند، ابتدا باید مبلغ مورد نیاز را بپردازد و سپس از آن استفاده کند.
شرکت سونی در ابتکار جدید خود تراشه‌های IC را وارد پریزهای برق کرده است که می‌توانند تشخیص دهند آیا کاربر برای استفاده از آنها پول پرداخت کرده است یا نه. این تراشه‌ها فقط درصورتی جریان برق را برقرار می‌سازند که پول موردنظر پرداخت شده باشد. این تراشه‌ها از طریق فناوری NFC (یا ارتباطات راه نزدیک) و یا ارتباطات کابلی می‌توانند اطلاعات مربوط به کاربر را دریافت کنند.
به گفته سونی این فناوری هم اکنون در کشور ژاپن در دست ساخت است و با پرداخت از طریق ابزار بی‌سیمی مثل گوشی‌های همراه کار می‌کند. پیش‌بینی می‌شود، استفاده از این فناوری باعث می‌شود شرکت‌ها، بخش زیادی از هزینه برق خود را تامین کنند که این شرکت‌ها فضاهای عمومی را مدیریت می‌کنند.
ابتکار جدید سونی شباهت زیادی با برخی فناوری‌های امنیتی دارد که در داخل بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی به کار رفته است. این فناوری هر بار که کاربر از دستگاه مورد نظر استفاده می‌کند، می‌تواند هویت کاربر را کنترل کند و از این طریق از سرقت آن دستگاه جلوگیری کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :