آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6317

اسپري آنتن تلفن همراه ابداع شد

محققان يك شركت آمريكايي اسپري آنتن ابداع كرده اند كه باعث تقويت سيگنال هاي ارتباطي مي شود.

ايسنا- كاربران تلفن همراه از قطع مكرر تماس‌ها و ضعف آنتن‌دهي در شبكه‌هاي مخابراتي شاكي هستند؛ اما با استفاده از فناوري جديد اسپري آنتن مي‌توان كيفيت آنتن دهي را بهبود بخشيد.
اسپري آنتن در كنفرانس Solve for X گوگل رونمايي شد. با پاشيدن اسپري بر روي سطوح مختلف مانند ديوار، درخت و حتي بر روي لباس، سيگنال تقويت كننده آنتن ايجاد مي‌شود.
اسپري آنتن بر روي درختان مورد آزمايش قرار گرفت و محققان توانستند سيگنال VHF را تنها از طريق آنتن ايجاد شده به وسيله اسپري به 22 كيلومتر دورتر ارسال كنند.  به گفته «رت اسپنسر» مدير فناوري شركت Chamtech Enterprises با استفاده از اين اسپري كارايي تلفن همراه تا 10 درصد بهبود پيدا مي‌كند.  هدف بعدي محققان ارتقاي اين فناوري براي طراحي اسپري آنتن چند منظوره عنوان شده است كه به راحتي بر روي تمام سطوح و محيط‌هاي مختلف قابل استفاده باشد.
محققان به نتيجه آزمايش اسپري آنتن و كارآيي آن در زير آب نيز خوشبين هستند و معتقدند محققان اقيانوس‌شناسي، كارشناسان آب و هوايي و حتي جوشكاران در زير آب نيز مي‌توانند از اين فناوري استفاده كنند.  مسوولان شركت علاوه بر مذاكره با شركت‌هاي دولتي،‌ به دنبال جذب مشتريان بيشتري از جمله شركت‌هاي توليد كننده تلفن همراه و توليدكنندگان قطعات پزشكي هستند.
در سال 2001 آژانس پروژه‌هاي تحقيقاتي پيشرفته دفاعي آمريكا (DARPA)‌ نيز تحقيقاتي درخصوص استفاده از مواد مختلف براي تقويت آنتن‌هاي راديويي در تجهيزات نظامي انجام داده بود كه نتيجه بخش نبود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :