آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63214
تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 11:13
تعداد بازدید : 1058

مرکز شتابدهی نوآوری، ایده های برتر استارتاپ را شناسایی می کند

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی از رایزنی و توافق با مرکز شتابدهی نوآوری درخصوص شناسایی ایده های برتر استارتاپ ویکند با هدف جلب سرمایه گذار خبر داد.


ایرنا- بهزاد سلطانی گفت: تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به طرح های بزرگ شرکت های دانش بنیان تعلق می گیرد که در مراحل تولید نمونه صنعتی، توسعه فناوری و راه اندازی خط تولید هزینه می شود.
وی گفت: با وجود راه اندازی صندوق طی چهار سال گذشته، تا سال 92 اعتباراتی به صندوق اختصاص نیافته بود که خوشبختانه با نظر مساعد رییس جمهوری، اعتبارات صندوق تا 20 برابر افزایش یافت.
سلطانی درباره شرایط استفاده از حمایت های مالی صندوق نوآوری و شکوفایی نیز توضیح داد: حمایت های این صندوق در راستای تجاری سازی نتایج تحقیقات است و شرایط مشخصی برای بهره مندی از تسهیلات صندوق تعیین شده که به ثبت رسیدن شرکت و موسسه، اولین شرط دریافت تسهیلات است.
به گفته وی غیردولتی بودن شرکت ها نیز دومین شرط بهره مندی آنها از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی است بنابراین این تسهیلات فقط به شرکت های خصوصی یا تعاونی تعلق می گیرد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: یکی از شرایط مهم دریافت تسهیلات صندوق نیز احراز شرایط دانش بنیان بودن آنهاست که براساس آن، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد مشمول این حمایت های مالی نخواهند شد ولی شرکت های مستقر در پارک ها و مراکز رشد می توانند تقاضای خود برای استفاده از تسهیلات را به صندوق ارایه دهند.
وی گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عهده دار مسوولیت احراز دانش بنیان بودن شرکت هاست که تاکنون چهار هزار درخواست به این معاونت رسیده و پس از بررسی های کارشناسی، حدود 950 شرکت موفق به دریافت عنوان «دانش بنیان» شده اند و این درحالی است که تا سال گذشته فقط 12 شرکت به عنوان دانش بنیان شناخته شده بودند و هیچ تسهیلاتی هم به آنها پرداخت نشده بود.
سلطانی گفت: شرکت های دانش بنیان می توانند تا سقف 300 میلیون تومان با سود 17 تا 20 درصد به صورت وام از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند.
وی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی، ریسک سرمایه گذاری طرح های شرکت های دانش بنیان را نیز متقبل می شود گفت: حمایت های مالی صندوق از طرح ها در مرحله تحقیق و توسعه و تولید نمونه آزمایشگاهی صورت نمی گیرد بلکه بعد از طی این مراحل و با شروع تولید نمونه صنعتی، توسعه فناوری، راه اندازی خط تولید، تولید لیزینگ تولید محصولات دانش بنیان و فروش اقساطی کالاهای دانش بنیان است که وام های صندوق به طرح ها اعطا خواهد شد.
وی بر لزوم حمایت از ایده های برتر استارتاپ ویکند تاکید کرد و گفت: طی مذاکراتی که با مرکز شتابدهی نوآوری داشتیم قرار شد برترین ایده های این رویداد برای سرمایه گذاری انتخاب و شناسایی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :