آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63219
تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 11:20
تعداد بازدید : 633

راه اندازی مرکز مدیریت ترابردپذیری ملی

طرح ترابردپذیری شماره های تلفن همراه طرحی است که طی ماه های گذشته مورد تاکید وزارت ارتباطات قرار گرفته و قرار است دربازه ای 18 ماهه عملیاتی شود.


ایسنا- ترابردپذیری شماره ها عنوان سیاستی است که با اجرایی شدن آن امکانی بوجود می آید که مشترکان می توانند بدون تغییر شماره خود اپراتور موبایلشان را تغییر دهند. البته قطعا برای این مهاجرت ها محدودیت هایی نیز در نظر گرفته خواهد شد و به عنوان مثال طبق آنچه تاکنون اعلام شده مشترک تنها با پرداخت هزینه های جابجایی بین دو شبکه و تنها دوبار در سال می تواند این جابجایی را انجام دهد.
در ارتباط با زمان اجرایی شدن این طرح هم وزارت ارتباطات یک بازه زمانی 18 ماهه در نظر گرفته و پس از اجرای رومینگ ملی تلاش دارد طی ماه های آتی مقدمات اجرای این طرح را فراهم کند.
در این باره رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از راه اندازی مرکز مدیریت ترابردپذیری در سطح ملی خبر داده و گفت: این مرکز می تواند مدیریت هوشمند در زمینه شناسایی شماره هایی که قرار است از این طرح و خدمات ارزش افزوده آن استفاده کنند داشته باشد.
علاوه بر این گفته می شود با اجرایی شدن این طرح می توان بحث نامبرینگ را در کشور سر و سامان داد و به این ترتیب فضای نامبرینگ که از منابع پر اهمیت کشور به حساب می آید را مدیریت مناسب تری کرد.
بنابر اخبار منتشر شده مشترکان سه ماه پس از فعال سازی سیم کارت می توانند این مهاجرت را انجام دهند و اپراتور پذیرا نیز می تواند به ازای هر درخواست ترابرد شماره از سوی مشترک و همچنین پس از تکمیل عملیات ترابرد و برقراری خدمات، مبلغی را که از سوی کمیسیون تنظیم مقررات تعیین شده از مشترک دریافت کند.
البته برای این بخش لازم است که اپراتور مقصد مبلغی را نیز به سازمان تنظیم مقررات و همین طور اپراتور مبداء پرداخت کند.
نکته دیگر آن که در طرح ترابردپذیری شماره افراد تنها می توانند به سیم کارت شبیه خود مهاجرت کنند به عنوان مثال فردی که سیم کارت دایمی دارد باید به شبکه سیم کارت های دایمی اپراتور دیگر مهاجرت کند و دارنده سیم کارت اعتباری نیز چنین وضعیتی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :