آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63230
تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 11:35
تعداد بازدید : 544

مایکروسافت اعلام کرد

50 میلیون گوشی هوشمند لومیا فعال است

مایکروسافت در جریان برگزاری مراسمی در آلمان، اطلاعات جالب توجهی را در مورد اکوسیستم ویندوزفون منتشر و اعلام کرد تاکنون ۵۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند از سری لومیا فعال شده است.


فناوران- بر اساس اطلاعات ارایه شدده توسط مایکروسافت در جریان برگزاری کنفرانسی در آلمان، در حال حاضر بیش از ۵۶۰ هزار برنامه نویس در حال توسعه اپلیکیشن برای ویندوزفون هستند. زمانی که مایکروسافت نسخه ی پیش نمایش ویندوزفون ۸.۱ را منتشر کرد، بسیاری از کاربران معمولی با ثبت نام به عنوان توسعه دهنده، این نسخه از سیستم عامل را دریافت کردند. بنابراین مشخص نیست که آیا دریافت کنندگان نسخه ی پیش نمایش ویندوزفون به عنوان توسعه دهنده در نظر گرفته شده اند یا خیر.
مایکروسافت از تعداد اپلیکیشن های موجود در ویندوزفون استور نیز پرده برداشت. براساس آمار ارایه شده، در حال حاضر ۳۲۰ هزار اپلیکیشن برای ویندوزفون ارایه شده که در مقایسه با آمار ۳۰۰ هزار تایی ماه آگوست، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. در این کنفرانس مایکروسافت به فعال شدن بیش از ۵۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند ویندوزفونی از سری لومیا اشاره کرد که البته این آمار مربوط به تعداد گوشی های هوشمند ویندوزفونی موجود نیست. اما براساس اطلاعات ارائه شده توسط AdDuplex، بیش از ۹۰ درصد گوشی های ویندوزفونی متعلق به سری لومیا است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :