آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63240
تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 11:49
تعداد بازدید : 741

روس ها هزاران «وب کم » را هک کردند

سازمان های ناظر بر فعالیت های کامپیوتری در مورد وب سایتی که مقر آن در روسیه است و به تصاویر هزاران وب کم و دوربین مداربسته از جمله دوربین های مانیتور کودک (بیبی وب کم) دسترسی دارد، هشداد داده اند.

BBC- گفته می شود که این وب سایت با استفاده از رمزهای عبوری را که به طور پیش فرض تعیین شده و تغییر نکرده ، به طور مستقیم تصاویر را از این سیستم ها دریافت کرده و پخش می کند. این وب سایت از ۲۵۰ کشور مختلف تصاویر زنده می گیرد و پخش می کند.
در حال حاضر این وب سایت تنها در بریتانیا به ۵۰۰ فید دسترسی دارد. این فیدها شامل تصاویری از اتاق خواب یک کودک در بیرمنگام، یکی از دفاتر کاری در واریک شایر، یک باشگاه وزرشی در منچستر و فضای داخلی یک فروشگاه در لندن است. پایگاه اطلاعاتی این وب سایت نشان می دهد که به 4 هزار و 491 دوربین در آمریکا، ۲ هزار و ۵۹ دوربین در فرانسه و یکهزار و 576 دوربین در هلند دسترسی دارد.  همچنین از بعضی از کشورهای در حال توسعه چون نیکاراگوئه، پاکستان، کنیا، پاراگوئه و زیمبابوه تعداد کمتری فید در اختیار این وب سایت قرار دارد. بعضی از فیدها تصاویر ثابتی را نشان می دهند و به نظر می رسد که درست کار نمی کنند. سازمان های ناظر بر حریم خصوصی در اروپا عنوان این وب سایت را به رسانه ها اعلام کرده اند، اما BBC از انتشار آن خودداری کرده است. کریستوفر گراهام، کمیسر اطلاعات در بریتانیا می گوید که رسانه های دیگر ممکن است با انتشار عنوان آن باعث شوند که حجم عظیمی از کاربران اینترنتی از این وب سایت دیدن کنند. گراهام در گفت وگویی با BBC نسبت به “افرادی که جاسوسی می کنند” هشدار داد. او در ادامه گفت: اگر این سایت آنطور که ادعا می کند قصد دارد مردم را نسبت به نقص های امنیتی در اینترنت آگاه کند، پس باید حال که همه ما می دانیم، سایت را تعطیل کند. گراهام ضمن تاکید بر آنکه وجود چنین وب سایتی در بریتانیا غیر قانونی است گفت که با مقامات روسی و سایر کشورها همکاری خواهد کرد تا این وب سایت بسته شود. به صاحبان دوربین های مدار بسته توصیه شده است که برای سیستم های خود رمزهای عبوری انتخاب کنند که حدس آن دشوار است و به رمزهای عبوری که از پیش برای این دستگاه ها در نظر گرفته شده، اکتفا نکنند. همچنین به آنها توصیه شده است که به جز در موارد ضروری، کنترل از راه دور این دستگاه ها را خاموش کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :