آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63245
تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 11:56
تعداد بازدید : 519

خبرک

عابران خلافکار جریمه می شوند جزییات اعمال قانون عابران پیاده تشریح شد. پلیس بر این اساس تکالیف قانونی عابرین پیاده را اعلام کرده و از شهروندان خواسته به وظایف خود در این رابطه عمل کنند. برابر ماده ۲۱۵ آیین نامه راهنمایی و رانندگی در صورتی که عابر پیاده با وسیله نقلیه برخورد کند، کارشناسان رسمی دادگستری می توانند عابر پیاده را در تصادف مقصر قلمداد کنند. این در حالی است که همیشه مردم تصور کرده وقتی با خودرویی تصادف می کنند، ۱۰۰ درصد راننده مقصر بوده است. همچنین توصیه شده شهروندان در محل هایی که پیاده رو است از سطح سواره رو استفاده نکنند و در محل هایی که پیاده رو نیست یا به دلایلی غیرقابل تردد است، از انتهای سمت چپ و عکس حرکت وسایل نقلیه عبور کنند. عابرین پیاده برای گذشتن از عرض معابر، تنها از گذرگاه پیاده، پل هوایی و پل های زیرزمینی مجاز به عبور هستند.

تلفن های زندان های کشور هوشمند شد
مدیرمجتمع ندامتگاه تهران بزرگ اعلام کرد با هدف کاهش تخلفات تلفنی، شبکه هوشمند تلفن ثابت برای نخستین بار در سطح زندان های کشور به شکلی نوین جهت ارایه خدمات مناسب به مددجویان در مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ راه اندازی شد. در این راستا مقرر شده یک کارت تلفن هوشمند که پنج شماره تماس ضروری مددجو درآن ذخیره شده در اختیار وی قرار گیرد تا در ساعات و ایام مجاز امکان برقراری تماس با این شماره ها برایش مقدور باشد. چنانچه صاحب کارت بعد از وارد کردن کد مخصوص کارت خود  با شماره هایی غیر از پنج شماره ذخیره شده در کارت تماس بگیرد با پیام خطا از سوی سیستم مواجه شده و در صورت تکرار خطا کارت وی غیر فعال می شود. این کارت ها جایگزین کارت های تلفن همگانی می شوند و به وسیله

  یوزپلنگ نایبندان  بهترین عکس سال ۲۰۱۴ شد
یک فعال محیط زیست خبر داد یوزپلنگ آسیایی در منطقه حفاظت شده نایبندان به عنوان برنده جایزه بهترین عکس سال ۲۰۱۴ در مجله حیات وحش معرفی شد.
 اخیرا مسابقه ای برای انتخاب بهترین عکس حیات وحش که توسط دوربین های تله گذاری شده در سال 2014 میلادی ثبت شده اند برگزار شد. در این مسابقه که  با هماهنگی شبکه بی بی سی برگزار شد، تصاویر کرگدن سیاه به شدت در معرض خطر در زامبیا و یوزپلنگ آسیایی ایران به عنوان تصاویر منتخب اعلام شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :