آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63331
تاریخ انتشار : 2 آذر 1393 10:44
تعداد بازدید : 725

رگولاتوری به نارضایتی مردم از خدمات موبایل در کشور پاسخ داد

قول یک ماهه اپراتورها برای رفع اختلالات

قایم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در واکنش به نارضایتی 82 درصد مردم از خدمات تلفن همراه در کشور با بیان اینکه نظرسنجی از مشترکان باید منطقی و مستدل باشد گفت: قبول داریم که مردم باید خدمات مناسب دریافت کنند و اختلالات موبایل تا یک ماه آینده رفع خواهد شد.

خبرگزاری مهر
- لطف الله سبوحی درباره نظرسنجی انجام شده از مشترکان تلفن همراه مبنی بر رضایت از خدمات تلفن همراه گفت: نحوه انجام این نظرسنجی درست نیست و باید سوالات طوری طراحی شود که نتیجه آن منطقی و همراه با استدلال باشد.
وی با تاکید براینکه در رابطه با تمامی تعرفه های خدماتی، اگر از مردم سوال شود مشخص خواهدشد که رضایت کامل ندارند، ادامه داد: توسعه ای که در کشور ظرف چندسال اخیر اتفاق افتاده نتیجه مجموع مقررات گذاری و تعرفه گذاری و خدمات است و نباید این موضوع را نادیده گرفت.
سبوحی با بیان اینکه ما قبول داریم که مردم باید خدمات مورد رضایتشان را دریافت کنند و از دریافت این خدمات راضی باشند، افزود: اما حد راضی بودن را باید تعریف کرد.
قایم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد اختلال مکالمات تلفن همراه خاطرنشان کرد: میزان قطعی حین مکالمات توسط رگولاتوری مانیتور می شود و هم اکنون اپراتورها در فاز جایگزینی نسل دوم یا نسل سوم هستند.
وی ادامه داد: باید قبول کرد که شبکه همراه اول قدیمی است  و برخی سایتهای  بی تی اس  این شبکه باید به طور کامل جایگزین شود ؛ چرا که زمان راه اندازی این شبکه، پیش بینی نسل سوم موبایل برای آن نشده بود.
سبوحی با تاکید براینکه باید منطقی به قضیه نگاه کرد گفت: براساس قولی که از اپراتورهای موبایل دریافت کرده ایم تا یک ماه آینده این اختلالات اتمام می یابد.
هفته گذشته در یک نظرسنجی تلویزیونی 82 درصد از مردم از خدمات تلفن همراه در ایران ابراز نارضایتی کردند؛ این مشترکان در پاسخ به اینکه از کدام یک از سرویس های تلفن همراه خود رضایت دارند پاسخ هیچکدام را
برگزیدند.
در این نظرسنجی که بالغ بر 315 هزار نفر در آن شرکت کردند مخاطبان به سوال نظرسنجی که شامل گزینه های اینترنت، پیامک، مکالمه، هر سه مورد و هیچکدام بود رای دادند. بر این اساس؛ گزینه اینترنت 2.99 درصد، گزینه پیامک 6.30 درصد، گزینه مکالمه 3.97 درصد، گزینه هرسه 4.10 درصد و گزینه هیچ کدام نیز 82.63 درصد رای آورد.
عدم شفاف سازی قبوض تلفن همراه و مبالغی که بدون توضیح در این قبوض درج می شود؛ عدم پوشش دهی موبایل، مزاحمتهای پیامکهای تبلیغاتی و نبود راهکار برای غیرفعال کردن آنها و افزایش تعرفه مکالمات بین شهری به بهانه یکسان سازی کدهای مخابراتی از جمله موضوعاتی بود که مخاطبان این برنامه به آن اعتراض داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :