آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63341
تاریخ انتشار : 2 آذر 1393 10:59
تعداد بازدید : 659

آخرین استان کشور پنجشنبه هم کد می شود

استام ایلام به عنوان آخرین استان، پنجشنبه هم کد می شود. به این ترتیب تعداد کدهای تلفنی در کشور به 31 کد کاهش می یابد.

خبرگزاری فارس- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اردیبهشت ماه امسال شرکت مخابرات ایران را موظف کرد که کدهای بین شهری در کشور را حذف و یکسان سازی کدهای استانی را در کل کشور تا مهرماه 93 اجرایی کند.
هم اکنون و در آذرماه البته با چند ماه تاخیر، 30 استان کشور هم کد شده اند و استان ایلام به عنوان آخرین استان پنجشنبه هم کد و کد این استان به 084 تغییر خواهد کرد.
تاکنون بیش از 12 هزار کد تلفن بین شهری در کشور حذف شده و با اتمام طرح هم کدی تلفن ثابت، تعداد کدهای تلفنی در کشور به 31 کد کاهش می یابد.
 پیش از این مکالمات مشترکان به ازای مسافت محاسبه می شد. پس از هم کدی، کارکرد صورتحساب مشترکان از زمان یکسان سازی کدها براساس نرخ های جدید (به ازای هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت داخل استانی 30 ریال، هر دقیقه مکالمات ثابت به ثابت بین استانی 330 ریال، هر دقیقه مکالمات تلفن ثابت به همراه شرکت ارتباطات سیار 625 ریال و هر دقیقه مکالمه تلفن ثابت به سیار اپراتورهای تلفن همراه 625 ریال) محاسبه می شود. همچنین مبلغ آبونمان ماهیانه خط تلفن ثابت در استان هایی که هم کد شده اند تغییر یافته است.
همچنین در راستای پایان یافتن طرح هم کدسازی، حشمت الله اسدی، مدیرعامل شرکت مخابرات استان از افتتاح 5 پروژه مخابراتی همزمان با اجرای طرح هم کدسازی تا پایان اذر ماه سال جاری در ایلام خبر داد و گفت: راه اندازی 63 آنتن تلفن همراه و راه اندازی 30 سایت از مهمترین پروژه ها همزمان با طرح یکسان سازی است. وی همچنین با بیان اینکه برای ارتقای ظرفیت و بهبود کیفیت اینترنت در سطح استان نیز 1/5 ( STM1) پهنای باند جدید برای شبکه استان در نظر گرفته شده است افزود: از دیگر پروژه های مخابرات استان افتتاح مرکزOMC  برای مدیریت یک پارچه بودن مخابرات استان بوده تا تمامی سیستم های مخابراتی بتوانند از طریق
 این مرکز عملکرد خود را دریافت و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :