آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63347
تاریخ انتشار : 2 آذر 1393 11:7
تعداد بازدید : 908

معاون علمی‌و فناوری رییس جمهوری:

امسال 10 استارتاپ IT متولد می شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: با حمایت از شرکت کنندگان در استارتاپ ویکندها، اطمینان داریم که بعد از یک سال حدود 10 شرکت خوب در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی می توانند تاسیس شوند و فعالیت قابل توجهی داشته باشند.

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
- سورنا ستاری افزود: برای کوتاه شدن روال اداری تخصیص تسهیلات، پارک این استان باید تلاش کند تا صندوق پژوهش و فناوری را راه اندازی کند.
دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه تا پایان سال جاری مبلغ یک هزارمیلیارد تومان بودجه به صندوق نوآوری و شکوفایی تزریق خواهد شد، گفت: تلاش ما این است که این مبلغ در سال آینده، افزایش یابد. بنابراین توصیه من این است که شرکت ها حتما با صندوق نوآوری و شکوفایی ارتباط بگیرند زیرا این صندوق بودجه مناسبی تا سال آینده دارد و می تواند شرکت ها را حمایت کند.
وی افزود: محیط دانشگاه ها باید تغییر کند و فرهنگ فعالیت استادان در راستای ایجاد شرکت های دانش بنیان نهادینه شود.معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: استادانی که توانایی راه اندازی شرکت دانش بنیان و فعالیت آن را دارند باید حمایت شوند و آنها نیز از دانشجویان خود در این کار استفاده کنند.
دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه پژوهش در دانشگاه ها را بدون توجه به موضوع تجاری سازی، غیرسودمند خواند و با بیان این که کارهای علم و فناوری از بخش های فعال در حوزه تجاری سازی پژوهش های کاربردی است، افزود: از هر نوع همکاری که سبب شود نفوذ پارک ها در دانشگاه ها افزایش یابد و اساتید بتوانند شرکت های دانش بنیان تاسیس کنند حمایت خواهیم کرد.
وی گفت: در استارتاپ ویکندهای برگزارشده داخل کشور که در همین هفته ما پنج نمونه از آن را داشتیم، دانشجویان شناسایی می شوند و در محلی واقع در دانشگاه تهران دو ماه به طور مجانی کار می کنند و پس از این زمان 50 درصد از آنها انتخاب می شوند تا مبلغی در حدود 10 تا 15 میلیون تومان به آنها اعطا شود و در قبال این مبلغ برای آنها مسوولیت نیز ایجاد می شود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با اجرای این برنامه ما اطمینان داریم که بعد از یک سال حدود 10 شرکت خوب از این استارتاپ ویکند ها بتوانند در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی می توانند خوب کار کنند. با این کار دانشجوها هم درس می خوانند و هم فعالیت اقتصادی و اشتغالزایی هم دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :