آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63357
تاریخ انتشار : 2 آذر 1393 11:27
تعداد بازدید : 792

فروش گوشی افت کرد

این روزها فروش گوشی تلفن همراه در بازار تهران رونقی ندارد. اگرچه قیمت ها نوسان خاصی ندارد، اما معامله به ویژه در بزرگ ترین مرکز خرید موبایل رضایت بخش نیست.


فناوران - بر اساس گزارش فعالان بازار موبایل، مدت هاست که قیمت گوشی با نوسان همراه نبوده، اما بازار نسبت به سال های گذشته با رکود همراه شده است.به گفته بازاریان، قیمت گوشی از بحث دلار خارج شده و این روزها نوسان قیمت دلار روی بهای گوشی تاثیر چندانی ندارد و قمیت ها به شکل بین المللی تغییر می کند. به این ترتیب قوانین رکود قیمت از طریق مبدا حکمفرماست.
بنابراین شرکت ها هر چند ماه یک بار تعدیل قیمتی دارند و این کاهش قیمت ابتدا به بازار امارات و سپس بازار ایران اعمال می شود.
از سوی دیگر طبق روال همه برندها به شکل بین المللی قیمت گوشی های شان را کاهش می دهند و در نهایت این کاهش قیمت در بازار کشورمان هم اعمال می شود.با این حال در این زمان از سال بسیاری از فروشندگان علاءالدین از کاهش و بی رونقی فروش گوشی گلایه دارند و معتقدند که رهسپاری خریداران به سوی بازار موبایل باعث کاهش فروش گوشی های شان شده است.
در این میان گوشی گلکسی S5 سامسونگ از استقبال و فروش برخوردار است. این گوشی هم اکنون به شکل بدون گارانتی با قیمت یک میلیون و 500 هزار تومان در بازار موجود است. نسخه گارانتی دار این گوشی حدود 60 هزار تومان گران تر است.One M8 اچ تی سی هم که نسخه های رنگی آن با قیمت های مختلفی در بازار موجودند یک میلیون و 650 هزار تا یک میلیون و 800 هزار تومان نوسان دارد، از فروش خوبی برخوردار است.
گوشی G3 ال جی هم پرفروش است. نسخه های 16 و 32 گیگابایتی این گوشی 150 هزار تومان اختلاف قیمت دارند.
از دیگر گوشی های پرفروش ال جی می توان به G2 اشاره کرد. این گوشی یک میلیون و 250 هزار تومان قیمت دارد.در میان گوشی های هوواوی هم می توان به G610، G730، P6، G6 و سری honor اشاره کرد که همه این گوشی ها قیمتی کمتر از یک میلیون تومان دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :