آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63474
تاریخ انتشار : 3 آذر 1393 10:53
تعداد بازدید : 640

انگلیسی ها یک میلیون ایکس باکس وان خریدند

هرچند که ایکس باکس وان مایکروسافت در مقابل کنسول رقیبش یعنی پلی استیشن 4 هنوز یک بازنده به شمار می رود، اما مایکروسافت به تازگی آماری را اعلام کرده که نوید دهنده روند فروش این کنسول برای صاحبش خواهد بود.


فناوران- مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که دستگاه ایکس باکس وان این شرکت تا به امروز یک میلیون واحد فروش در کشور انگلستان داشته است. در گزارش MCV از بازار بازی های ویدیویی انگلستان، کنسول ایکس باکس وان شرکت مایکروسافت برای سه هفته متوالی، توانسته گوی رقابت را از رقیبش، پلی استیشن 4 بدزدد و به رقم یک میلیون دستگاه برسد. کنسول پلی استیشن 4 دو ماه پیش توانسته بود میزان فروش مشابهی را در انگلستان رقم بزند.
البته ناگفته نماند که مایکروسافت برای بالا بردن فروش این کنسول به هر راهی متوصل شد. به طور مثال، حدود شش ماه پیش در یک اقدام غافلگیر کننده از برنامه خود برای عرضه ایکس باکس وان بدون کینکت خبر داد. علاوه بر این، قیمت این کنسول را 50 دلار نیز کاهش داد. دقیقا هفته گذشته بود که مایکروسافت اعلام کرد که سرعت فروش این کنسول نسل هشتمی تا سه برابر افزایش پیدا کرده است.
البته باید گفت که یکی از دلایل موفقیت ایکس باکس وان در هفته های اخیر به غیر از دلایل ذکر شده، عرضه بازی هایی همچون  Call of Duty: Advanced Warfare، Sunset Overdrive و Halo: Master Chief بوده است. همچنین مایکروسافت برای جذب مخاطبین جدید، باندل های ویژه ای مانند بسته کنسول ایکس باکس وان یک ترابایتی به همراه بازی COD با قیمتی مناسب به بازار عرضه کرده است.
یوسف مهدی، نایب رییس بخش بازاریابی و مدیریت استراتژیک بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت در خبری، چندی پیش افزایش فروش کنسول ایکس باکس وان را تایید کرد و گفت: با ورود بازی های مطرح، عرضه باندل های متنوع و کاهش قیمت کنسول مان از تاریخ ۲ نوامبر، توانستیم عملکرد فوق العاده ای در بازار داشته باشیم. اگر بخواهیم بر اساس آمار صحبت کنیم، باید بگوییم در مقایسه با چندی قبل، میزان فروش به سه برابر رسیده است و این نشان می دهد ما در تعطیلات سال جاری (عید کریسمس)، ایکس باکس وان های بیشتری را در خانه های مردم خواهیم داشت. با ورود به تعطیلات، بسیار خرسندیم که می توانیم ایکس باکس وان را به عنوان سکان دار فروش هفتگی در بین کنسول های نسل هشتمی معرفی کنیم. ما در سال جاری ۱۰ میلیون دستگاه ایکس باکس وان به خرده فروشی ها برای فروش به مشتریان مان ارسال کرده ایم که امیدواریم مورد استقبال علاقه مندان
قرار بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :