آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6373
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1390 0:14
تعداد بازدید : 516

نجار در جمع خبرنگاران:

انتخابات رایانه ای در 1395 شعبه

وزیر کشور در اعلام آمار نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس نهم گفت: بالغ بر سه هزار و 400 نفر توسط شورای نگهبان تایید شدند.

مهر- مصطفی محمد نجار در جمع خبرنگاران از آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات به صورت رایانه‌ای خبر داد و گفت: امسال انتخابات در 1395 شعبه به صورت کاملا رایانه‌ای انجام می‌شود.
وزیر کشور با اعلام اینکه انتخابات مجلس نهم در هزار حوزه اصلی و فرعی برگزار می شود، گفت: 207 حوزه اصلی در انتخابات مجلس نهم داریم و تا سقف 10 درصد حوزه‌ها انتخابات رایانه‌ای برگزار می‌شد.
وی از حوزه‌های تهران، یزد، کرمان، چهارمحال و بختیاری، گیلان، سمنان، همدان، گلستان، خراسان شمالی، آذربایجان شرفی، مرکزی، فارس، اصفهان  و زنجان به عنوان حوزه‌هایی نام برد که انتخابات به صورت رایانه‌ای در آنها برگزار می‌شود و گفت 1395 شعبه در سراسر کشور شاهد برگزاری انتخابات رایانه‌ای خواهند بود.
وزیر کشور با تاکید به اینکه اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات مجلس نهم در سال 90 به صورت صددرصد رایانه‌ای آغاز شده است، گفت که در حال فراهم کردن بسترهای مناسب برای برگزاری این انتخابات هستیم.
وزیر کشور در پاسخ به این سوال که چه زمانی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای فعال می‌شوند، گفت: وزارت کشور برای پیاده سازی انتخابات به صورت رایانه‌ای آمادگی دارد اما باید دید شورای نگهبان چه زمانی را برای برگزاری انتخابات تعیین می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :