آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6388

مجری طرح خدمات اجباری مخابراتی:

ارتباط مخابراتی 550 نقطه و روستای محروم از طریق ماهواره انجام شد

مجری طرح خدمات اجباری مخابراتی گفت: پس از گذشت سه سال از خصوصی شدن شرکت مخابرات، 550 نقطه و روستای محروم کشور با ارتباط ماهواره ای به شبکه ای IP base با پوشش تلفن خانگی، موبایل و اینترنت، متصل شدند.

خبرگزاری فارس- محمد باقر ظهوری فر با بیان این مطلب گفت: پروژه ایجاد ارتباط مخابراتی خانگی در 550 روستای محروم و دور افتاده کشور آماده بهره‌برداری شده است.
مجری پروژه ارایه خدمات اجباری مخابراتی در نقاط محروم افزود: ارایه اجباری خدمات دولت در نقاط محروم (USO) باید در تمام سازمان‌های خدمت رسان از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت بهداشت و وزارت نیرو انجام شود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات کوه نور عنوان کرد: دولت وظیفه دارد که در مناطق دور افتاده و محروم که خدمت رسانی و حضور در آنجا، برای بخش خصوصی صرفه اقتصادی ندارد، هزینه کند.
وی ادامه داد: پس از واگذاری شرکت مخابرات به بخش خصوصی، پس از سه سال، این نخستین بار است که ایجاد ارتباط مخابراتی در 550 روستا در راستای ارایه خدمات USO انجام شده است.
وی گفت: در این پروژه 550 نقطه با امکان VSAT (ارتباط ماهواره‌ای) به شبکه‌ای IP base با پوشش تلفن خانگی، موبایل و اینترنت، متصل شده‌اند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات کوه نور از زیرمجموعه‌های گروه فن‌آوا، عنوان کرد: بسیاری از نقاطی که امروز به این شبکه متصل شده‌اند، از جمله روستاهای بسیار دورافتاده، پراکنده و غیر قابل دسترسی بوده‌اند که تنها نامی روی نقشه داشته‌اند و پیدا کردن آنها تنها با ماهواره
ممکن بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :