آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6396

ضرورت احياي نظام جامع فناوري اطلاعات در كشور

مسوولان ICT كشور بايد تكاليفي را براي پيشروهاي فناوري اطلاعات در هر نقطه از كشور در راستای ارایه نظام هاي جامعي از فناوري اطلاعات ايجاد كنند.

ایسنا- امير اعلايي، كارشناس فناوری اطلاعات، با اشاره به نظارت‌های غلط بر فناوری اطلاعات و ابزارهاي ارتباطي اظهار كرد: نبود ضوابطي درست در اين حوزه موجب اين شده است كه مديريت و ساماندهي، دست افراد خبره و با تجربه در اين حوزه بيفتد و به نوعي قوانين هرچند كارا اما به صورت جامع وجود نداشته باشد.
وي گفت: زماني خبر از نظام جامع فناوري اطلاعات در كشور بود كه متاسفانه ظاهرا سرانجامي همچون ساير نظام‌ها و طرح‌ها پيدا كرده و هر از گاهي هم براي اينكه گفته شود هنوز يادمان هست يك گريزي به آن زده مي‌شود.
او درباره روند تدوين اين نظام جامع تاكيد كرد: در زمان خودش كه شايد به سه سال پيش بازمي‌گردد، نشست‌هاي تخصصي در وزارتخانه و شركت فناوري اطلاعات برگزار مي‌شد و حتي از مسوولان بخش خصوصي نيز خواسته مي‌شد تا در آن شركت كرده و نظرات خود را عنوان كنند و به همين منظور همتي عمومي را حداقل در اين حوزه ايجاد كرد كه مي‌توانست سرانجام روشني را در تمامی بخش‌هاي ICT اعم از واردات و تراكنش‌هاي ارایه خدمات داشته باشد.
اعلايي در پايان ابراز كرد: در شرايط كنوني مي‌طلبد كه مسوولان فناوري اطلاعات كشور تمامی مراكز و نقاط استاني پيشرو در اين حوزه را شناسايي كرده و آنها را به ارایه نظام‌هاي جامع مكلف كنند و پس از جمع‌آوري آنها، كميته‌اي از اعضاي صنف و نمايندگان دولتي تشكيل دهند که در مدت زماني بهينه شده به بهترين نتايج برسيم تا نظارتي يكپارچه بر اين حوزه محقق شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :