آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64004
تاریخ انتشار : 10 آذر 1393 12:25
تعداد بازدید : 840

عرضه خودپرداز ویژه معلولان در ایران

براي نخستين بار با حمايت بانک شهر در راستاي ارايه خدمات مناسب بانکي به معلولان، نصب دستگاه هاي خودپرداز ويژه معلولان در دستور کار قرار گرفت که همزمان با برپايي همايش بزرگ معلولان در سالن شهيد آويني به دست مديران شهري رونمايي شد.

خبرگزاري آريا - بانک شهر براي اولين بار در راستاي حمايت از معلولان، طرح ارايه خدمات بانکي براي معلولان درخارج از شعب را دردستور کار قرار داده است، به طوري که در اين طرح معلولان مي توانند تمامي فعاليت هاي بانکي خود را در خارج از شعب و در محل هاي تعبيه شده مناسب با شرايط آنها انجام دهند.
در اين راستا بانک شهر براساس استاندارد ADA (استاندارد جهاني ارايه خدمات به معلولان ) مکان هايي را براي نصب اين تجهيزات بانکي در نظر گرفته است، به طوري که با دستگاه هاي خود دريافت ديگر مشکلات رفتن به شعب و دشواري هاي واريز وجه به حساب را براي معلولان مرتفع کرده است.براساس اين گزارش خودپردازهاي بانک شهر طوري مناسب سازي شده است که براي افراد داراي صندلي چرخدار و يا داراي مشکل حرکتي به راحتي قابل دسترسي و استفاده هستند. طبق اين استاندارد محدوده دسترسي به دستگاه خودپردازهاي معلولين بانک شهر، بدون کانتر، از بالا 122سانتي متر و از پايين 38 سانتي متر از سطح زمين است.
از ديگر ويژگي هاي دستگاه هاي خودپرداز ويژه معلولان صفحه کليد دستگاه هاي خودپرداز است که درآن اعداد روي کيبورد با پس زمينه آن در تضاد است و در نتيجه به راحتي قابل مشاهده مي باشد. ضمن اينکه شماره 5 اين کيبورد متفاوت از ساير کليدها قابل لمس است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :