آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64006
تاریخ انتشار : 10 آذر 1393 12:27
تعداد بازدید : 808

تداوم سقوط شدید بورس تهران

بورس اوراق بهادار تهران دیروز یکی دیگر از سنگین ترین ریزش های پاییزی خود را تجربه کرد و با افت بیش از ۱۰۰۰ واحدی به کانال ۷۲ هزار واحد سقوط کرد.


ایسنا -  از ابتدای معاملات روز گذشته ریزش سنگین شاخص قابل پیش بینی بود چون از همان دقایق اولیه صف های سنگین فروش شکل گرفت و قیمت تمامی سهام شرکت ها به یکباره به رنگ قرمز درآمد طوری که دیگر رنگ سبز در بورس تهران خودنمایی نمی کرد.
این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که در پایان زمان معاملات دماسنج بازار سرمایه 1055 واحد افت کرد و شاخص بورس با ورود به کانال 72 هزار واحد در عدد 72 هزار و 189 واحد ماندگار شد.
به گفته کارشناسان در کنار برآورده نشدن انتظارات سهامداران از مذاکرات وین، کاهش قیمت نفت و به طبع آن کاهش درآمدهای دولت در کنار افزایش نرخ دلار و ابهامات مطرح شده در بودجه از عوامل عقب نشینی سهامداران از بورس تهران است به طوری که برخی سهامداران با مشاهده چشم انداز آینده فعلا ترجیح می دهند تا در بازار سهام فعالیت نکنند.
به دلیل همین تفکر صف های فروش سنگین در تالار شیشه ای شکل گرفت به گونه ای که اکثر شرکت های خودرویی و بانکی همچون سرمایه گذاری رنا، سرمایه گذاری سایپا، سایپا، ایران خودرو، زامیاد، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به همراه پارس خودرو و بانک ملت از بیشترین تقاضای فروش برخوردار شدند.
همچنین در بازار دیروز شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، فولاد مبارکه، گسترش نفت و گاز پارسیان، بانک ملت، مپنا، بانک تجارت، صادرات، مخابرات، تاپیکو، ایران خودرو، توسعه معادن و فلزات به همراه بانک های پارسیان، پاسارگاد و اقتصاد نوین بیشترین تاثیر را در افت شاخص بورس گذاشتند.
در بازار روز گذشته نیز به دلیل حاکم شدن فضای ترس و تردید در بورس تهران حجم و ارزش معاملات نیز کاهش پیدا کرد و در مجموع 517 میلیون سهم به ارزش 153 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه تا سطح 324 هزار میلیارد تومان
افت کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :