آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6405
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1390 8:45
تعداد بازدید : 851

گزارش آزمون های 2011 نرم افزارهای امنیتی

شرکت کسپرسکی، پيشرو در ارایه راه حل هاي امنيت در تمامی آزمون های سال 2011 موسسه جهانی AV-comparatives بالاترین امتیاز (+ADVANCED) را کسب کرد.

مترجم: گلنوش عامری
 کارشناس فنی پارس آتنا دژ

موسسه جهانی AV-comparatives در پایان هر سال، گزارشی اجمالی از تست‌های انجام شده بر آنتی‌ویروس‌های مختلف آزمایش شده در طی سال و محصول تست شده با بالاترین امتیاز را ذکر می‌کند. این گزارش به تمام تست‌های انجام شده در طول سال دقت دارد و توضیحات و نتیجه‌گیری‌ها بر اساس تمام تست‌های متفاوتی اعلام می‌شود که در یک سال انجام شده است و صرفا به آخرین تست محدود نمی‌شود.
در طی هر سال، شرکت AV-comparatives بر روی محصولات امنیتی تست‌های متفاوتی انجام می‌دهد. هر محصولی که این تست‌ها را بگذراند حداقل امتیاز STANDARD را دریافت می‌کند. محصولاتی که عملکرد بهتری دارند ولی هنوز دارای نقاط ضعفی هستند و به امتیاز ADVANCED دست می‌یابند. محصولاتی که بهترین عملکرد را دارند در این آزمون‌ها امتیاز ADVANCED+ دریافت می‌کنند. در پایان سال، این شرکت نتیجه تمام تست‌ها و بهترین محصول سال را طی گزارشی اعلام می‌کند. امسال کسپرسکی مفتخر به دریافت این مقام شده است.
محصول منتخب سال 2011
برای انتخاب «محصول سال» توسطAV-comparatives، یک آنتی ویروس باید بالاترین امتیاز را در زمینه‌های شناخت بدافزارها (با اتصال به اینترنت و آخرین signatureها)،تشخیص اکتشافی خوب، تولید توهم ویروس(False Positive) پایین، اسکن سریع و قابل اتکا با تاثیر کم بر سیستم، محافظت از سیستم در مقابل بدافزارها یا وب سایت‌هایی که حاوی نرم افزاهای مخرب هستند، بدون تکیه بر تصمیمات یا تعامل با کاربر، قابلیت بالادر پاکسازی بدافزارها، عدم ایجاد هنگ در سیستم و عاری از دیگر اشکالات آزاردهنده را دریافت کند.
با توجه به تست‌های انجام شده بر محصولات در سال 2011، تنها یک محصول امتیاز+ ADVANCED در تمام تست‌ها دریافت کرده است که جایزه بهترین محصول به Kaspersky تعلق گرفته است.
تجلیل از کسپرسکی
برای انتخاب بهترین محصول سال، برگزارکنندگان آزمون‌ها به دنبال محصولی با بیشترین تعداد امتیاز ADVANCED+ هستند. در این سال تنها یک برنده واضح وجود دارد. کسپرسکی با گذر از همه آزمون‌ها به جایگاه نخست دست یافته است. F-secure برنده سال 2010 با کسب تنها یک امتیاز ADVANCED به جای +ADVANCED از کسپرسکی جا مانده است.
هر محصولی که به حداقل پنج امتیاز ADVANCED دست یابد، به عنوان محصولی با امتیاز بالا شناخته شده است که در کنار کسپرسکی، Avira، Bitdefender، ESET و F-Secure به این مقام دست یافته‌اند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews مراجعه کنید.
چگونگی آزمون
در تست On-demand برگزارکنندگان تست‌ها نمونه‌هایی ازهزاران بدافزار را اسکن می‌کنند و به این نکته که هر محصول توانایی حذف چند درصد از این بدافزارها را دارند، اشاره می‌کنند. تست retrospective نیز مشابه تست قبلی است، اما با تحمیل هر محصول به استفاده از تعاریف ویروس‌های شناخته شده از قبل، میزان مقابله ی هر محصول با تهدیدات روز صفر را تخمین می‌‌زند. در تست whole product dynamic، توانایی هر محصول در مقابله با هزاران تهدید فعال در طول زمان مشخصی تست می‌‌شود. در آزمون کارایی، میزان  تاثیری هر محصول بر سیستم می‌‌گذارد اندازه‌گیری می‌شود. شرکت AV-comparatives هر کدام از این چهار تست را دوبار در سال انجام می‌دهد که البته امسال شاهد انجام آزمون جدیدی به نام removal test بودیم. برگزارکنندگان این آزمون‌ها تمام تهدیدات شناسایی شده در مدت حداقل شش ماه را جمع آوری می‌کنند و هر محصول را در رفع کامل تمام این تهدیدات تست می‌کنند. در جدول زیر، نتیجه آزمون‌های انجام شده در یک سال گذشته را نمایش می‌دهد.
بر اساس این گزارش، ADVANCED امتیازی خوب محسوب می‌شود، اما برای رسیدن به کیفیت استاندارد مشخص نیاز به برنامه دارد. به علاوه تمام محصولات آزمایش شده، محصولات سازندگانی معتبر و قابل اطمینان هستند. خانه‌های خالی در جدول نشانگر این است که محصول تست شده موفق به رسیدن به سطح STANDARD نشده است. خانه‌های سیاه که در آنها «n/a» با رنگ سفید به چشم می‌خورد، نشانگر این هستند که AV-comparatives آن محصول خاص را تست نکرده‌اند. در خانه  خاکستری، «n/a» به این معنی است که تولیدکننده محصول از شرکت در تست خودداری کرده است.
دلیل این امتناع چیست؟ تعدادی از تولیدکنندگان بر این باورند که «retrospective test» قابلیت‌های محصولشان را به درستی نمایش نمی‌دهد.
اگرچه  STANDARD(استاندارد) هم امتیاز خوبی محسوب می‌شود، محصولاتی با امتیاز استاندارد (یا پایین‌تر)، محصولاتی هستندکه در مقایسه با دیگر محصولات تست شده نیاز به تلاش بیشتری برای پیشرفت دارند. قسمت‌های مشخص شده با ADVANCED نشان دهنده این موضوع هستند که نیاز به بهبود هست اما


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :