آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64080
تاریخ انتشار : 11 آذر 1393 12:51
تعداد بازدید : 1121

آقای وزیر! قاچاقچیان مستحق برخوردند، نه احترام

دو روز پیش محمود واعظی، وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات مهمان نمایندگان بخش خصوصی در صبحانه کاری اتاق بازرگانی بود. میهمانی ای که به نوشته برخی از خبرگزاری ها پر بود از متلک پرانی های میزبان و مهمانان.
م.ر.بهنام رئوف
نکته ای که اما در این بین بیش از همه نمایان است باز هم همان ادبیات چندپهلوی آقای وزیر است. هر چند که به نظر می آید اتفاقا واعظی در این مدت کم به خوبی رفتار و منش و جنس خواسته های بخش خصوصی حوزه خودش را شناخته و گاهی نیز در برابر زیاده خواهی های آن ها ایستادگی کرده است اما به هر حال برخی از پاسخ ها و حتی تشرهای او به خصوصی ها ابهام آمیز است.
واعظی در جایی از این ضیافت ، برخی شرکت های ISP و ISDP را متهم به قاچاق ترافیک کرد و در پاسخ به این سوال که چرا وزارت ارتباطات دنبال محدودیت کاری برای این شرکت ها است می گوید: آدرس تمام این شرکت ها را دارم و اینکه تا الان علیه آنها اقدامی را انجام نداده ام، صرفا احترام به آنها بوده است زیرا بسیاری از این شرکت ها در لوای مجوزهای خود قاچاق ترافیک می کنند و ما اجازه نخواهیم داد به اسم خدمات، قاچاق صورت گیرد زیرا اینها پول بیت المال است. وی در ادامه تاکید کرده: خود این افراد می دانند که منظورم چه هست و چند میلیون دقیقه قاچاق ترافیک داشته اند اما بدانند که جلوی این کار را می گیرم.
گویا آقای وزیر درنظر دارد برای حل مشکل چندین ساله VoIP از در عطوفت وارد شود. چرا که گفته است به این قاچاقچیان کهنه کار و میلیاردر احترام می گذارد!  قاچاقچیانی که سال ها است در پوشش فعالیت سالم، سرمایه های ملی را بلعیده و تا تقی به توقی برای اصلاح آنها می خورد، از تاریکخانه های خود بیرون زده و فریاد ورشکستگی و بیکاری نسل جوان و به ظاهر دانش آموخته آن ها گوش همه را کر می کند.
آقای وزیر! وزرای قبل از شما هم همین راه و فرصت برای تغییر را امتحان کرده و به بن بست رسیدند، شما این کار را نکنید. اگر واقعا مرد عمل هستید و آدرس واقعی همان قاچاقچیانی را که گفتید دارید، همین امروز به جای احترام به مقابله با آن ها بپردازید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :