آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64097
تاریخ انتشار : 11 آذر 1393 13:16
تعداد بازدید : 1073

نکاتی برای خرید امن با استفاده از گوشی هوشمند

معمولا با نزدیک شدن به مناسبت خاصی مثل کریسمس یا آغاز سال نو، شهرها، خیابا ن ها و مراکز خرید رونق خاصی پیدا می کنند. لباس، هدیه و کادوهای رنگارنگی از جمله مواردی است که اکثر مردم به خرید آن مبادرت می کنند.


فناوران - اما خرید این روزها رنگ و بوی دیگری پیدا کرده، بسیاری از مردم به جای تردد داخل خیابان ها، تلفنی کالای مورد نظر خود را سفارش می دهند یا به تازگی اینترنتی خرید می کنند. حال شما برای خرید ترجیح می دهید روی کاناپه بنشینید یا روی تخت دراز بکشید و کالای خود را سفارش دهید یا رهسپار خیابان های شلوغ شوید. تصمیم با شماست.
به تازگی گوشی های هوشمند علاوه بر هزاران کاری که برایمان انجام می دهند، برای خرید هم مورد استفاده قرار می گیرند. بر این اساس این روزها اکثر مردم از گوشی های هوشمند برای خرید استفاده می کنند که البته از امنیت برخوردارند، اما خط مشی هایی برای امنیت بیشتر این نوع کاربرد وجود دارد.
در این گزارش به چند روش برای اینکه خرید مطمئنی داشته باشیم می پردازیم.
 هنگام دانلود اپلیکیشن ها دقت کنید
اپلیکیشن ها و برنامه های نرم افزاری را فقط از منابع معتبر مثل گوگل پلی یا اپ استور اپل دانلود کنید.
برای اطمینان از انتخاب خود، حتما کامنت ها و نظراتی که درباره این نرم افزارها داده شده را بخوانید و نظر نویسنده را درباره آن برنامه یا اپلیکیشن حتما بخوانید.
 آدرس ها را چک کنید
گوشی های هوشمند با نمایشگر کوچک و مرورگری ساده تر، شاید امن به نظر برسد و بر این اساس بسیاری از کاربران به جنبه های امنیتی آن توجه نمی کنند.
فقط اطلاعات شخصی را در آدرسی که پسوند https:// دارد، وارد کنید. به این ترتیب می توان مطمئن شد که این سایت از یک کد امن استفاده می کند.
فراموش نکنید که آدرس http:// امکان هک شدن و دسترسی به اطلاعات شخصی شما مثل پسورد، شماره کارت اعتباری و نام کاربری را دارد.
بنابراین لازم است پیش از وارد کردن اطلاعات شخصی این موضوع را چک کنید.
 روی هر لینکی کلیک نکنید
همانطور که روی رایانه پیش از اینکه روی یک لینک در ایمیل، پیام یا شبکه اجتماعی کلیک کنید، حتما از بدافزار نبودن آن اطلاع حاصل می کنید، روی گوشی های هوشمند هم وضع به همین شکل است.
اگر در سرویس های پیام برای تان لینکی ارسال شد که از امنیت آن مطمئن نبودید، هرگز روی آن کلیک نکنید وگرنه امکان ویروسی شدن دستگاه شما
وجود دارد.
 برای دستگاه تان رمز عبور بگذارید
یکی از چالش ها معمول برای دارندگان گوشی های هوشمند گم شدن یا سرقت گوشی و در نتیجه آن از دست رفتن اطلاعات شخصی است.
بنابراین لازم است که گوشی از رمز عبور قوی برخوردار باشد تا صفحه نمایش را در زمان معینی قفل کند.
این بهترین روش برای امنیت دستگاه ها تلفن همراه است.
 اطلاعات شخصی تان را به اشتراک نگذارید
بسیار ساده است. هرگز از فروشگاه های آنلاین با استفاده از تلفن همراه در یک مکان عمومی خرید نکنید مخصوصا اگر اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد می کنید. این موضوع باعث می شود که دسترسی هکرها به گوشی های هوشمند راحت تر باشد.
 حریم شخصی خود را حفظ کنید
بسیاری از سایت های فروش اطلاعاتی درباره شما جمع آوری می کنند که ممکن است این اطلاعات به اشتراک گذاشته شود.بسیاری از افراد به این موضوع فکر نمی کنند اما اگر دیگران این اطلاعات را چک کنند به اطلاعات تان دسترسی خواهند یافت.
 از آخرین نسخه مرورگر موبایل تان استفاده کنید
نرم افزارهای مرورگر موبایلی مدام با جدیدترین ویژگی های امنیتی به روز رسانی می شوند.بسیاری از افراد دستگاه خود را به گونه ای تنظیم کرده اند که این برنامه ها را به شکل خودکار به روز رسانی می کنند. بنابراین توصیه می شود که از آخرین و جدیدترین نسخه مرورگر موبایلی خود استفاده کنید.
 نرم افزارهای امنیتی موبایلی دانلود کنید
نرم افزارهای رایگانی همچون لوک اوت از ورود بدافزارها جلوگیری می کنند. این بدافزارها ممکن است شامل برنامه های جاسوسی، مکان یاب و رصد اطلاعات شخصی کاربران باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :