آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64107
تاریخ انتشار : 11 آذر 1393 13:26
تعداد بازدید : 1181

در جمعه سیاه

ایکس باکس وان روی مایکروسافت را سفید کرد

در جمعه گذشته که در واقع آخرین جمعه ماه نوامبر و جمعه سیاه نام داشت، کنسول ایکس باکس وان توانست لقب پرفروش ترین کنسول این دوره را در آمریکا به نام خود ثبت کند.

Engadget- جمعه سیاه آخرین جمعه ماه نوامبر است که اغلب فروشگاه های کشورهای غربی برای اجناس خود تخفیف های بالا در نظر می گیرند تا بتوانند فروش بیشتری را به سبب استقبال مردم کسب کنند. اما در جمعه سیاه امسال، حدود ۵۳ درصد فروش کنسول های بازی مربوط به ایکس باکس وان مایکروسافت بوده است. گزارش ها حاکی است، مردم تمایلی به خرید کنسول ایکس باکس وان با قیمت اصلی ندارند، اما در طول جمعه سیاه، به خاطر تخفیفات ویژه ای مایکروسافت برای آن گذاشته بود، مشتریان زیادی جذب کرد.
این در حالی است که پلی استیشن 4 در طول ۱۰ ماه متوالی رکورددار بود و توانست از فروش بیشتری نسبت به ایکس باکس وان برخوردار شود، به طوریکه به نظر می رسید همه مردم آمریکا پلی استیشن 4 دارند.
مایکروسافت سخت در تلاش است تا از تعطیلات آخر سال میلادی به بهترین شکل ممکن استفاده کند و نه تنها روی کنسول، بلکه بازی ها و خدمات دیگر هم تخفیفاتی در نظر بگیرد. کل سهم مایکروسافت در جمعه سیاه ۶۲ درصد بود که مجموع فروش ایکس باکس وان و ایکس باکس 360 را شامل می شود.
سونی هم توانست ۳۱ درصد فروش کنسول ها در جمعه سیاه آمریکا را به واسطه پلی استیشن 4 به نام خود ثبت کند، اما کنسول نسل هفتمی پلی استیشن 3 تنها یک درصد از سهم کلی را در اختیار گرفت. کنسول Wii U شرکت نینتندو هم ۶ درصد خریدهای جمعه سیاه را به نام خود ثبت کرد.
گفتنی است که رقابت بازار کنسول های نسل هشتمی وارد فاز جدیدی شده است و ماه به ماه دچار تغییر و تحولات عظیمی می شود که مطمئنا با ورود به سال دوم عرضه کنسول های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، رقابت کنسول ها به مرحله حساسی خواهد رسید.
این اخبار در حالی منتشر می شود که همین هفته گذشته، فروش ایکس باکس وان در انگلیس با رسیدن به یک میلیون واحد رکورد زد. به هر حال، این اخبار همه نشان می دهند که استراتژی های جدید مایکروسافت در راستای کاهش قیمت این کنسول حسابی موفق عمل کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :