آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64149
تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 10:49
تعداد بازدید : 1439

توزیع داروی تک نسخه ای اینترنتی شد

مدیرعامل سازمان شرکت سهاپخش هلال جزییات طرح ثبت و سفارش اینترنتی داروهای پرونده ای و ارسال رایگان با پیک را تشریح کرد.


ایسنا- حسین صانعی فر گفت: سامانه ثبت اصالت دارو با کمک سازمان غذا و دارو راه اندازی شده است. این سامانه به صورت پایلوت در داروخانه خیابان جشنواره تهرانپارس اجرایی و در حال حاضر در داروخانه مرکزی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به گونه ای که این داروها دارای شماره و بارکد است و پس از ثبت اصالت دارو در این سامانه مشخص می شود که زمان ورود این دارو به داخل کشور یا چرخه دارویی کشور چه زمانی است. حتی مشخص می کند که این دارو به چه فردی تحویل داده شده است و پیگیری و رصد این دارو آسان خواهد بود. این سامانه کمک می کند که داروهایی به جز آنچه که مورد تایید سازمان غذا و داروست، وارد چرخه مصرف نشود.
صانعی فر همچنین از ایجاد سیستم ثبت اینترنتی داروهای پرونده ای خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر به منظور تسهیل حال بیماران تک نسخه ای اقدام به ایجاد سامانه ثبت اینترنتی داروها کرده است. این مبحث از سه روز گذشته ایجاد شده و تاکنون 10 نفر در آن ثبت نام کرده اند.
وی با بیان اینکه بیمارانی که نیاز به داروی پرونده ای دارند در داروخانه هلال پذیرش و پس از آن با ارایه کد چند رقمی می توانند پروسه تهیه و تحویل داروی خود را به صورت اینترنتی ملاحظه کنند، گفت: البته پیامک هایی نیز به آنها ارسال خواهد شد که نشان دهد دارویشان در چه منطقه ای است.
صانعی فر افزود: پس از آن با استفاده از پیک موتوری و موتورهای یخچال دار البته به شرط تکمیل پرونده توسط بیمار، این داروها در سطح تهران برای بیماران به صورت رایگان پیک خواهد شد. در حال حاضر این رویه به صورت آزمایشی در داروخانه مرکزی انجام می شود و پس از آن نیز به سایر داروخانه ها تعمیم می یابد.
صانعی فر در مورد مدت زمان سفارش دارو تا تحویل به متقاضیان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده زمان سفارش تا تحویل دارو حداکثر به یک ماه کاهش یافته است، این در حالیست که در گذشته سه تا چهار ماه زمان لازم بود. همچنین مدت زمان انتظار برای دریافت دارو در داروخانه های مرکزی و تک نسخه ای هلال احمر و داروخانه شماره 2 هلال احمر در تهرانپارس حداکثر 15 دقیقه است و این در حالی است که زمان انتظار برای دریافت دارو در گذشته 30 دقیقه بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :