آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64150
تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 10:50
تعداد بازدید : 1300

رییس سازمان فناوری اطلاعات:

جاوا و اندروید به دروس دانشگاهی اضافه شود

معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات از دانشکده های کامپیوتر دانشگاه های کشور به دلیل ارایه نکردن آموزش زبان برنامه نویسی جاوا و سیستم عامل اندروید گلایه کرد.


ایرنا- نصراله جهانگرد در مراسم اختتامیه دومین مسابقه ایده پردازی و برنامه نویسی ابزارهای هوشمند (ایران موبی کد 2014) افزود: جاوا و اندروید برای برنامه نویسی مانند ابزار کار و آچار فرانسه اپلیکشین نویسی هستند و دانشجویان باید حتما آنها را به خوبی فرا بگیرند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات افزود: متاسفانه دانشکده های کامپیوتر دانشگاه ها از ارایه یک درس مختص آموزش جاوا و اندروید به دانشجویان طفره می روند. وی مشارکت در توسعه محتوای ایرانی اسلامی در فضای مجازی را از رویکردهای سازمان فناوری اطلاعات برشمرد و تاکید کرد: در فضای سایبر و اینترنتی، حوزه اقتدار هر کشور، جامعه و فرهنگ براساس محتوای بومی که تولید می کند رقم خواهد خورد.
جهانگرد با ارایه آمار بین المللی مبنی براینکه 80 درصد دیتا و اطلاعات دنیا به صورت بومی (localize) است گفت: 5 مولفه رفع نیازهای بومی، مکان محور بودن، داشتن خلاقیت، ظرفیت یادگیری و ریسک پذیری، کلیدهای اصلی موفقیت در بازار فناوری اطلاعات محسوب می شود.
وی افزود: برنامه های کاربردی باید از سه ویژگی اجتماعی (social)، بومی (local) و همراه (mobile) برخوردار باشند در دنیا از آن با اصطلاح solomo یاد می کنند.
معاون وزیر ارتباطات خطاب به دانشجویان و دانش آموختگان جوان گفت: هیچ کمپانی خارجی حتی گوگل رقیب شما نیست و شما هیچ رقیبی ندارید چراکه آنها باید برای ورود به بازار ما خود از ابزار بومی سازی استفاده کنند و تا زمانی که بومی نشوند ارزش افزوده نخواهند داشت اما شما در این بستر قرار دارید و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرید.
وی توانمندسازی برنامه نویسان برنامه های کاربردی ابزارهای هوشمند همراه و طراحی، تولید، پیاده سازی و پشتیبانی نرم افزارهای پرکاربرد کلیدی را از دیگر سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی کرد.
مسابقات ایده پردازی و برنامه نویسی ابزارهای هوشمند به همت دانشگاه صنعتی امیرکبیر از روز هشتم آذرماه آغاز شد و دیروز با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :