آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64151
تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 10:53
تعداد بازدید : 1542

مشکل الکامپ تجمیع با تلکام است؟

این روزها بحث ادغام دو نمایشگاه تلکام و الکامپ نقل محافل و مجالس فاوای کشور است. در این مورد به جز مسولان سازمان نصر ایران حتی معاون وزیر ارتباطات نیز نسبت به این مورد واکنش نشان داده و گفته است که از نظر وزارت ارتباطات تجمیع دو نمایشگاه الکامپ و تلکام از سال آینده قطعی و تنها باید در این باره با سازمان نظام صنفی و شرکت نمایشگاه ها صحبت کنیم.

م.ر.بهنام رئوف
فارغ از این نکته که به شکل کلی در نمایشگاه های حوزه فناوری در تمام نمونه های
بین المللی هر دو بخش IT و CT در کنار یکدیگر قرار می گیرند اما به نظر می رسد بنا به دلایلی باز هم جو احساسی الکامپ بیستم به منطق و استدلال در این تجمیع غلبه کرده است که همین امر قطعا باز هم موجبات سرشکستگی صنفی را برای اعضا صنعت فاوا به دنبال خواهد داشت.
نخست آنکه نمایشگاه تلکام از سالیان پیش در یکی از دو ماه مهر یا آبان برگزار می شود و آنطور که مشخص است برای چند سال آینده نیز مجوز برگزاری آن در همین تاریخ در اختیار شرکتی است که اتفاقا ید طولایی در زمینه برگزاری مرتب و منظم نمایشگاه های بین المللی
دارد.
دوم آنکه در زمان برگزاری نمایشگاه تلکام، نمایشگاه صنعت تهران نیز در حال برگزاری است که در نتیجه به نظر می رسد در همان تاریخ امکان تجمیع این دو نمایشگاه به دلیل محدودیت فضا امکان پذیر نیست و تنها نمایشگاه هایی مانند صنایع غذایی، نفت و گاز و ساختمان است که به دلیل گستردگی بالا به تنهایی برگزار می شود.
سوم آنکه تقویم برگزاری نمایشگاه ها حداقل برای دو سال دیگر از پیش تعیین شده است و اتفاقا آنطور که گفته می شود مجری تلکام اصلا تمایلی به تعویض زمان نمایشگاه خود ندارد. در نتیجه از همین الان به نظر می رسد که تجمیع این دو نمایشگاه حداقل برای دو سال آینده امکان پذیر نیست.
از سوی دیگر آیا فی الواقع مشکل الکامپ تجمیع با تلکام بود و با تجمیع این دو نمایشگاه معضل ارزی – ریالی، محدویت ساعات برگزاری و یا نبود روز تعطیل در تاریخ مذکور حل
می شود؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :