آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64156
تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 10:58
تعداد بازدید : 1252

تعرفه های جدید دیتای موبایل ابلاغ شد

مصوبه تعرفه آزاد اینترنت موبایل برای سیم کارت های دایمی به ازای هر کیلوبایت داده نهایتا نیم ریال به اپراتورهای موبایل ابلاغ شد.

خبرگزاری تسنیم- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پس از گذشت سه ماه از راه اندازی نسل سوم، برای اینترنت موبایل که سرویس پایه در این نسل و استانداردهای بالاتر ارتباطی به حساب می آید تعرفه گذاشت.
نسل گذشته که از رنج 2 تا 2.75 و بر پایه GPRS و Edge بود، سقف تعرفه ای معادل 14.8 ریال برای اینترنت آزاد داشت و اپراتورها نهایتا تا این قیمت می توانستند، نرخ گذاری کنند. سرویس پایه در نسل های گذشته مکالمه و صوت بود که اکنون در نسل های جدید به دیتا تغییر یافته است؛ لذا لازم بود تا در تعرفه های ارتباطی بازنگری صورت گیرد و نرخ 14.8 ریال گذشته تعدیل شود.
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بالاخره توانست با بررسی پیشنهادات اپراتورهای موبایل و تجمیع کل تکنولوژی های GPRS، 3G و LTE به نرخ 0.5 ریال برای تعرفه آزاد اینترنت برسد. به این معنی که مشترکان موبایل اگر از بسته های اینترنتی برای کاهش هزینه ها استفاده نکنند، هر نقطه ای به اینترنت متصل شوند به ازای هر کیلو بایت نقل و انتقال داده باید نهایتا نیم ریال بپردازند.
ریزش 96 درصدی سقف تعرفه اینترنت از جمله مزیت های نسل جدید ارتباطات است که با قرار گرفتن مصوبه آن روی سایت رگولاتوری به منزله ابلاغ به اپراتورهای موبایل جهت اجرا است.
در این مصوبه آمده است که سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه برای سیم کارت های دایمی مستقل از فناوری به ازای هر کیلوبایت نیم ریال تعیین می شود. اپراتورهای تلفن همراه می توانند با رعایت شرایط رقابتی و بازه تعرفه ای تعیین شده در این مصوبه، ضمن فروش خدمات دیتا براساس کیلوبایت بسته های مختلف تعرفه ای نیز متناسب با نیاز مشترکان تعریف و ارایه کنند. براساس دستورالعمل موجود در این مصوبه، اپراتورها از اول دی ماه ملزم به اجرای تعرفه جدید هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :