آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64171
تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 11:51
تعداد بازدید : 1202

برای رقابت با گوشی ماژولار گوگل

فنلاندی ها هم گوشی چند تکه ساختند

مدت هاست گوگل نمونه ای از یک گوشی هوشمند طراحی و تولید کرده که قسمت های مختلف آن قابلیت جابه جایی و تعویض دارند و در عرصه گوشی های موبایل کاری خلاقانه و نو به حساب می آید. این گوشی که Project Ara نام دارد هنوز توسط گوگل به شکل انبوه تولید نشده، اما گاهی اخباری درباره ویژگی های جدید آن منتشر می شود. ظاهرا ساخت این گوشی باعث ترغیب تعدادی از تولیدکنندگان شده که به فکر ساخت چنین گوشی هایی بیفتند.


فناوران- بر این اساس یک کمپانی فنلاندی در حال ساخت گوشی ماژولاری است که کاربر می تواند قطعات مختلف آن را تعویض یا ارتقا دهد.
این شرکت فنلاندی گوشی جدید خود را با نام Puzzlephone  به بازار عرضه می کند. این گوشی بخش های اصلی مثل صفحه نمایش، بلندگو و شاسی اصلی را دارد و کاربر می تواند باتری، پردازنده و ماژول دوربین را عوض کند.
گوگل در پروژه Ara تلاش می کند تلفن هوشمندی بسازد که کاربر بتواند خود نسبت به تعویض قطعه معیوب آن اقدام کند یا در صورت نیاز بخشی از آن را ارتقاء دهد. به این ترتیب گوشی هوشمند می تواند برای مدت طولانی تر مورد استفاده قرار گیرد و کاربر هر زمان که مایل باشد با هزینه کمتری گوشی خود را به فناوری های روز دنیا مجهز کند.
شرکت سازنده Puzzlephone در شهر اسپو، زادگاه نوکیا فعالیت می کند. این شرکت از سال ۲۰۱۳ روی ساخت پازل فون کار کرده و امیدوار است محصول خود را تا نیمه دوم سال ۲۰۱۵ آماده و راهی بازار کند.
 این کمپانی فنلاندی قصد دارد پلتفرم طراحی شده خود را با استانداردهای متن باز سازگار کند تا توسعه دهندگان بتوانند از آن پشتیبانی کنند. نسخه اولیه بر پایه سیستم عامل اندروید گوگل ساخته خواهد شد اما احتمالا در آینده برای پلتفرم های دیگر مانند فایرفاکس و ویندوز فون نیز توسعه داده می شود.
یکی از مهم ترین عواملی که موجب موفقیت یا عدم موفقیت پروژه هایی همچون Puzzlephone یا Ara می شود، پشتیبانی تولیدکنندگان سخت افزاری از این محصولات است. چرا که اگر تولیدکنندگان، حافظه، پردازنده و دوربین از این پروژه حمایت نکنند عملا قطعه ای برای ارتقاء وجود نخواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :