آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64181
تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 12:1
تعداد بازدید : 1122

پهپاد بند انگشتی

هواپیمای بی سرنشین یا پهپاد (Drone) در گذشته فقط کاربرد نظامی داشت، اما امروزه این هواپیماها همه کاری از ارسال کالا مثل پیتزا به مشتریان گرفته تا انجام کارهای ساده پزشکی برای کسانی که به صورت فوری به کمک نیاز دارند، انجام می دهند.

Engadget- یکی از مراکز پژوهشی ارتش آمریکا به نام Natick Soldier یک طراحی مفهومی از این هواپیماها ارایه کرده است که در مشت دست جا می شود و فقط ۱۶ گرم وزن دارد و می تواند نیم ساعت تمام به صورت عمودی و افقی پرواز کند.
این هواپیمای کوچک سه دوربین دارد و می تواند به صورت زنده و جاری ویدیوهای خود را برای کاربران خود پخش کند.
ایده کلی این است که در میدان نبرد، دسترسی به این ابزارها برای واحدهای کوچک نظامی  حتی یک سرباز منفرد، ممکن شود. هنوز باید کارهای زیادی روی آن انجام شود، تا توانایی دوربین های آن و نیز قابلیت کنترل آن در بیرون و درون ساختمان ها ارتقا پیدا کند.
در صورت تکمیل، این پرنده های کوچک در حین ماموریت ها، می توانند اطلاعات ارزشمندی از پشت خطوط مبارزه بدهند، وارد ساختمان ها شوند و محل اختفای تک تیراندازها را مشخص کنند. شاید هم روزی مجهز به اسلحه مرگ باری شوند.
گرچه شناسایی این هواپیمای بی سرنشین به خاطر کوچکی دشوارتر خواهد بود، اما به نظر می رسد که به خاطر آسیب پذیری نسبی و استفاده گسترده، احتمال اینکه آنها به دست نیروهای دشمن با آمریکا بیفتند، بیشتر باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :