آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64238
تاریخ انتشار : 15 آذر 1393 11:28
تعداد بازدید : 1064

وزیر ارتباطات خواستار استفاده حداکثری از تولیدات داخل شد

واعظی: شکایت مرد م از شرکت های فاوا را پی گیری می کنیم

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست حمایت از تولید داخل که با حضور اپراتورهای تلفن همراه، شرکت مخابرات ایران، سندیکای صنعت مخابرات و شرکت های PAP برگزار شد، با تاکید بر حمایت ویژه مجموعه وزارت ارتباطات از تولیدات داخل، خواستار استفاده حداکثری از این تولیدات در بخش های مخابراتی و ارتباطی شد.


فناوران- واعظی، با بیان جلسات گذشته خود با بخش خصوصی افزود: باید حاصل این نشست ها رسیدن به راه حل های مشخص و کاربردی باشد که در آن زمان بندی و متولی مشخص معلوم شده است.
وی با اعلام حمایت از بخش خصوصی ادامه داد: ما زمینه را برای بخش خصوصی فراهم می کنیم تا در این عرصه حضور یابند و این به خود شان بستگی دارد چگونه از این بستر به صورت حرفه ای استفاده کنند. وزیر ارتباطات در عین حال حمایت از بخش خصوصی را ضامن رونق اقتصادی کشور دانست و گفت: سرعت رشد فناوری در عرصه ارتباطات بسیار سریع است و به دنبال فراهم کردن خدمات و زیرساخت های جدید هستیم. وی با ابراز خرسندی از وجود صمیمت در بین بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی با مشارکت با یکدیگر می توانند چندین برند شاخص ایجاد کرده و به رقابت بپردازند، که هم کیفیت خدمات شان افزایش می یابد هم مردم از نتایج این رقابت بهره مند می شوند.
واعظی در ادامه با تاکید بر نقش تحقیق و پژوهش در افزایش کیفیت محصولات داخلی گفت: با اعتقاد قلبی به امر تحقیق و پژوهش ضمن افزایش ارتباط با دانشگاه ها، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را فعال کردم. وزیر ارتباطات با بیان برگزاری مناقصه پروژه تدبیر بین شرکت های داخلی گفت: با وجود پیشنهادات خارجی این مناقصه در بین شرکت های داخلی برگزار شد.
وی خاطر نشان کرد: از رقابت در داخل نترسید چرا که باید در داخل رقابت را بیاموزید تا بتوانید در خارج با شرکت های بزرگ تر رقابت کنید.
واعظی با بیان تشکیل کمیته ارتقای کیفیت گفت: در این زمینه هر گونه شکایت و انتقاد مرد می از بخش خصوصی را تا رسیدن به نتیجه دنبال کرده و معتقدم باید خدمات با کیفیت به مردم ارایه شود.
وی عمل به تعهدات بخش خصوصی را اعتبار این شرکت ها عنوان کرد و گفت: مردم ما فهیم هستند و با قدرت تشخیص خوبی که دارند متوجه عملکرد ما می شوند.
وزیر ارتباطات با تقدیر از تلاش های اپراتورهای تلفن همراه در همکاری با دانشگاه های کشور در امر تولید نرم افزارهای کاربردی خواستار فعال تر شدن نهضت تولید محتوا و نرم افزار در داخل و استفاده بیشتر این اپراتورها از تولیدات داخلی شد.
واعظی همچنین نگاه مدیریت جدید شرکت مخابرات ایران را به بخش خصوصی حمایتی و هم راستا با وزارت دانست و افزود: نگاه مخابرات به PAP ها نباید رقابتی بلکه حمایتی و برد-برد باشد تا هر دو طرف و در نهایت مردم سود ببرند. وی در عین حال از PAP ها نیز خواست مشتری مداری را بیشتر در دستور کار خود قرار دهند.
  هدف وزارت ارتباطات حمایت از تولید داخل است
معاون فناوری و امور بین الملل وزارت نیز با تاکید برحمایت از تولید داخل گفت: هدف مجموعه وزارت ارتباطات این است که حمایت از تولید داخلی را در کشور فعال تر کند.
هاشمی، با بیان برگزاری جلسات متعدد با بخش خصوصی جهت آسیب شناسی و یافتن راه حل های مناسب، با انتقاد از شکاف ایجاد شده بین تولید داخل و بازار داخلی گفت: متاسفانه سهم شرکت های خارجی از بازار ایران افزایش زیادی یافته که موجب آسیب به بخش داخلی شده است.
وی افزود: در تمام دنیا هیچ شرکت خارجی نمی تواند به صورت مستقیم با مجموعه های متقاضی وارد مذاکره شود بلکه واسطه ای به عنوان شریک داخلی وجود دارد که تما می فعالیت ها و سرویس ها از کانال آن عرضه می شود و این شریک داخلی ضمن حفاظت از منافع کشور آموزش هم می بیند و توانمندی کشور را در آن دسته از تکنولوژی هایی که ندارد، افزایش می دهد.
هاشمی ادامه داد: با کمک سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شرکت های داخلی امتیازبندی خواهند شد و از این پس شرکت های خارجی برای حضور در بازار ایران از میان این لیست شریک خود را انتخاب خواهند کرد. وی افزود: به این ترتیب تامین تجهیزات اپراتورها با خلل روبرو نمی شود و هم بحث آموزش تکنولوژی های نوین عملیاتی می شود و می توان امیدوار بود که بازار خوبی هم برای سهم تولید داخلی فراهم شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :