آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64239
تاریخ انتشار : 15 آذر 1393 11:30
تعداد بازدید : 1025

در نشستی خبری اعلام شد:

نصر کشور و اتحادیه فناوران فرایند برگزاری الکامپ را رصد می کنند

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و اتحادیه فناوران رایانه تهران در نشستی خبری با طرح معضلات و تخلفات موجود در برگزاری نمایشگاه الکامپ نوزدهم، خواستار شفاف سازی روند برگزاری نمایشگاه بیستم شدند.


فناوران- در نشست خبری مشترکی که ظهر روز چهارشنبه  12آذرماه در محل سازمان نصر برگزارشد، نمایندگان این دو تشکل به تشریح مشکلات و چالش های پیش روی در برگزاری نمایشگاه الکامپ و روند برگزاری غیرشفاف اجرا و برگزاری نمایشگاه الکامپ پرداختند.
  روند برگزاری الکامپ ناسالم است
ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به نمایندگی از سازمان نصر کشور درخصوص دلایل انصراف و کناره‎گیری از برگزاری الکامپ بیستم گفت:  خطوط قرمز سازمان نصر در برگزاری نمایشگاه الکامپ، چندنرخی بودن قیمت و روند ثبت نام غرفه ها و شفافیت مسایل ارزی-ریالی بود. سعادت با بیان اینکه تاکید سازمان در برگزاری این نمایشگاه، شفافیت و اطلاع رسانی درخصوص چگونگی روند ثبت نام غرفه‎ها بود، گفت: چند نرخی شدن نرخ غرفه‎ها باعث می‎شود مجریان به روش‎های نامتعارف و غیرمعمول برای ثبت‎نام غرفه‎ها متوسل شوند. هدف و رسالت سازمان به عنوان نماینده صنف براین بود که تمام نقشه غرفه‎ها و فرایندهای اجرایی این نمایشگاه با شفافیت اطلاع رسانی شود، اما شرکت سهامی نمایشگاه ها زیر بار این خواسته نرفت.
او در خصوص اطلاع رسانی سازمان به صنف درخصوص مشکلات و روند ناسالم ثبت نام غرفه ها در الکامپ گفت: پس از دو هفته مذاکرات پی در پی سازمان نصر با شرکت سهامی نمایشگاه ها که با پیگیری دلسوزانه مهندس جهانگرد ،معاون وزیر ارتباطات همراه بود، متاسفانه خواسته‎های مشروع سازمان برای برگزاری یک نمایشگاه با کیفیت و سالم پذیرفته نشد.
  سازمان فساد الکامپ را تحریم کرده است
سعادت با بیان اینکه سازمان هیچ گونه تحریمی برای شرکت های حاضر درالکامپ روا نداشته است، ادامه داد: سازمان نظام صنفی رایانه ای هیچ گاه به دنبال تهدید یا تحریم نمایشگاه الکامپ به عنوان منشا کسب و کار صنف نبوده است، اما قطعا نبود شفافیت که زمینه ساز ایجاد فساد در برگزاری نمایشگاه است را تحریم می کند. سعادت درخصوص تخلفات ارزی الکامپ نوزدهم گفت: طبق اعلام برخی مدیران شرکت سهامی نمایشگاه ها، سال پیش در الکامپ نوزدهم، مبالغ مربوط به فروش تنها 230متر غرفه ارزی به حساب شرکت سهامی نمایشگاه واریز شده، درحالی که طبق اعلام این شرکت، مجری الکامپ نوزدهم، در حدود یکهزار متر به صورت ارزی از شرکت کنندگان دریافت کرده بود. او با اشاره به تاکید شرکت سهامی نمایشگاه ها مبنی بر فروش حداقل 800 متر غرفه به نرخ ارزی توسط سازمان در الکامپ بیستم گفت: سازمان و اتحادیه زیر بار این خواسته نامعقول نرفتند تا صنف متضرر نشود. او با تاکید بر اینکه سازمان نصر به عنوان نماینده بخش خصوصی به دولت تدبیر و امید، امیدواراست، گفت: سازمان به عنوان نماینده مطالبه گر بخش خصوصی در مسیر پیش روی خود، برای برگزاری هرچه بهتر الکامپ بیست و یک پیگیر حقوق صنف خواهد بود.
  قوانین شرکت نمایشگاه ها فساد برانگیز است
در این نشست مطبوعاتی، مهدی میرمهدی، رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، در مورد اینکه اتحادیه، به دلیل منافع صنف از مشارکت در برگزاری الکامپ انصراف داده، گفت: ساختار برگزاری نمایشگاه الکامپ از سوی شرکت سهامی نمایشگاه ها، بیمار است و این موضوع باید به وسیله هردو نهاد (سازمان نصر واتحادیه)  پیگیری شود.
میرمهدی با تاکید براینکه مساله ارزی- ریالی به هیچ عنوان نباید در برگزاری این نمایشگاه تخصصی مطرح باشد، افزود: زمانی که اتحادیه تخلف و فساد در مساله ارزی- ریالی، چند نرخی بودن غرفه ها و رویه غیرشفاف مالی الکامپ را با مجری مشاهده کرد، به سرعت از مشارکت انصراف داد. میرمهدی با انتقاد از پدیده زیرمیزی و رانت در برگزاری الکامپ گفت: متاسفانه قوانین شرکت سهامی نمایشگاه ها فسادبرانگیز است و اگر این نمایشگاه همچنان بدون اعمال شفافیت در مسایل مالی برگزار شود، قطعا لکه ننگی بر دامن صنعت فناوری اطلاعات کشور و دولت تدبیر و امید است.  رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با تاکید بر تداوم پیگیری های خود درخصوص تخلفات الکامپ، تاکید کرد: اتحادیه در این زمینه پیگیری های متعددی انجام داده و ضرورت دارد دولت این موضوع را به منظور شفاف شدن رویه مالی شرکت سهامی نمایشگاه ها پیگیری و حل کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :