آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64241
تاریخ انتشار : 15 آذر 1393 11:34
تعداد بازدید : 996

بخش خصوصی ICT راضی است؟

چندی پیش رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برای چندمین بار از عملکرد وزارت ارتباطات در دوره جدید ابراز رضایت کرده و گفت: بسیاری از چالش هایی که پیش از این بخش خصوصی حوزه ICT با دولت مواجه بود، برطرف شده است.
علی شمیرانی
اما آیا این موضع به شکل کامل منطبق بر واقعیت های بخش خصوصی حوزه ICT است؟
اگرچه این خود فعالان بخش خصوصی هستند که باید برای بهبود فضای کسب و کار خود با شفافیت عمل کرده و مسایل خود را مطرح کنند، اما حاشیه های دیدار وزیر ارتباطات با پارلمان بخش خصوصی و برخی مدعوینی که خود را به آنجا رسانده بودند تا از نزدیک صدای خود را به وی برسانند، از فضایی متفاوت از آنچه رییس سازمان نظام صنفی مدعی است، حکایت دارد.
یک نماینده بخش خصوصی معتقد بود وزارت ارتباطات به یک سوم اهدافش بیشتر نمی رسد.
مدیر یکی از شرکت های اینترنتی نیز خود را به این جلسه رسانده بود تا به وزیر بگوید، 6 ماه است اینترنت کشور اختلال دارد و به مصوبات رگولاتوری هم عمل نمی شود. خصوصی ها همچنین از نداشتن یک صندلی در کمیسیون تنظیم مقررات گله داشتند و البته مسایل دیگری نیز در این جلسه مطرح شد.
الکامپ هم که پرده دیگری از فضای کاری نهادهای خصوصی برداشت.
وزیر ارتباطات هم البته نشان داد که او نیز از بخش خصوصی گله های زیادی دارد.
او نیز گفت بخش خصوصی دایما به دولت تکیه دارد و همه چیز را از دولت می خواهند. وزیر ارتباطات این را هم گفت که بخش خصوصی به خودشان هم رحم نکرده و یکدیگر را قبول ندارند به همین خاطر او نیز برای جلوگیری از مجادله قید خیلی چیزها را زده است. وزیر ارتباطات البته به برخی شرکت های خصوصی آدرس هم داد که آمار قاچاق مخابراتی ایشان را داشته و به آنها اولتیماتوم داد که بساطشان را جمع کنند. به هر تقدیر اگر نگوییم خصوصی ها و دولتی ها کاملا از هم رضایت دارند، بی شک این را هم نمی توان گفت که همه چیز در این رابطه بر وفق مراد است. در این میان جایگاه و تکلیف دولت روشن است، اما آنچه مشخص نیست گویی منظور از بخش خصوصی و رضایت است؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :