آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64256
تاریخ انتشار : 15 آذر 1393 11:54
تعداد بازدید : 924

سرپرست دفتر بهبود فضای کسب‌وکار عنوان کرد:

حذف و ادغام مجوز های پرشمار کسب وکار با تکمیل اطلاعات

سرپرست دفتر پایش و بهبود فضای کسب وکار وزارت اقتصاد گفت: فقط بیش از ۱۰۰ مجوز در مجموعه این وزارتخانه وجود دارد که پس از بررسی حذف یا ادغام خواهند شد.


خبرگزاری فارس- سیدحسین میرشجاعیان حسینی در خصوص مباحث مربوط به بهبود فضای کسب و کار و پایش اطلاعات مربوط به مجوزها، گفت: در هیات مقررات زدایی و تسهیل فضای کسب‎و کار موضوع مجوزها این بخش باید توسط دستگاه های اجرایی و نهادهای مربوطه در سامانه وزارت اقتصاد ثبت شود و قطعا اگر دستگاهی کم کاری داشت به عنوان مطالبه عمومی در رسانه ها مطرح خواهد شد. سرپرست دفتر پایش و بهبود فضای کسب و کار با تاکید بر اینکه دستگاه ها مکلف به همکاری برای کاهش مجوزهای غیرضروری هستند، گفت: همه مجوزها باید بررسی و ضرورت آنها احصا شود.
 وی با تاکید بر اینکه چند دستگاه اجرایی هنوز نماینده خود را در جلسات هیات مقررات زدایی معرفی نکردند، گفت: تا سال 91 بیش از صد مجوز فقط در مجموعه وزارت اقتصاد و سازمان های تابعه احصا و به نظر می رسد در حال حاضر بیشتر شده باشد. شجاعیان حسینی با بیان اینکه پس از ورود اطلاعات مجوز کسب و کار از سوی دستگاه ها وارد فاز اجرایی می شویم، تصریح کرد: پس از آن حذف، ادغام یا اصلاح فرآیندها شروع می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :