آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64258
تاریخ انتشار : 15 آذر 1393 11:56
تعداد بازدید : 1267

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد:

واگذاری 2 هزار خدمت دولتی به بخش خصوصی تا سال 95

معاون وزیر ارتباطات در مراسم روز جهانی کاربردپذیری با شعار زندگی را آسان کنید، گفت: اطلاعات و اسناد دولتی باید تا سه سال آینده کاملا دیجیتالی شوند. تعداد زیادی از سایت ها و پورتال های دولتی فاقد راندمان کافی هستند و عموما به دلیل پیچیدگی کاربر عام را دچار سردرگمی می کنند.


فناوران- نصرالله جهانگرد افزود: دولت مصمم است با تکیه بر تجارب بین المللی و استفاده از توان بخش خصوصی قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و اسناد دولتی را اجرایی کند.  وی با تاکید بر اینکه حدود 1400 خدمت در نظام اداری کشور قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارا هستند، ادامه داد: گفته می شود از این تعداد خدمت 200 مورد به بخش خصوصی واگذار شده است که در 2 سال آینده باید حجم آن به واگذاری هزار خدمت افزایش یابد.
 رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص آزاد سازی نسل سوم تلفن همراه و ضرورت تعریف اپلیکیشن های کاربردی بومی تاکید کرد: سرویس های بومی نیازمند دیتا و اطلاعات بومی هستند به همین دلیل نیازمند آن هستیم تا با استفاده از تجربه کاربردپذیری برای این سرویس ها اطلاعات بومی تهیه و در سرویس های مختلف به کاربران عرضه کنیم.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه دولت برای تحقق برنامه عمل دولت الکترونیکی مصمم است، گفت: عزم دولت برای مبارزه با فساد تنها از طریق معماری دقیق اطلاعات بر بستر IT امکانپذیر است به همین دلیل به دنبال این هستیم تا با تکیه بر تجارب موفق این حوزه رفتار دولت که از 35 سال قبل تا به حال در یک ساختار ادامه داشته است را باز مهندسی و در شکل و ساختار آن نیز تغییر ایجاد کنیم.  جهانگرد با تاکید بر اینکه برای طی دوره بلوغ نیازمند استفاده از تجارب بین المللی کاربردپذیری هستیم گفت: از انجمن حرفه ای تجربه کاربری در ایران خواسته ام تا گزارش ها و دستاوردهای خود را برای ارایه در شورای عالی فناوری اطلاعات عرضه کند تا با اتکا بر آن ها بتوانیم به نقشه راه مناسبی دست پیدا کنیم.
در ادامه این مراسم، شاهین طبری دبیر انجمن حرفه ای تجربه کاربری در ایران نیز با ارایه گزارشی از فعالیت 5 ساله این انجمن، گفت: امسال ایران به طور رسمی به عضویت UXPA (انجمن حرفه ای تجربه کاربری) درآمده است.
وی افزود: تجربه کاربردپذیری در واقع تصمیم گیری های امروز برای تغییرات بزرگ در آینده و تضمین کننده سرمایه گذاری های کلان روی کیفیت تا صاحبان صنوف مختلف TI بپذیرند با یک تغییر کوچک می توانند زندگی مردم را عوض کنند. وی در مورد راه اندازی جایزه کاربردپذیری برای اولین بار در ایران، گفت: خوشبختانه این انجمن، حامیان و همراهان خوبی از دانشگاه و صنف را در کنار خود دارد و امیدوار است تا با اتکا به این حمایت ها بتواند فضای کسب و کار را تغییر دهد و استانداردهای آن را بهبود ببخشد.
وی تاکید کرد: مجموعه کسانی که در انفورماتیک مشغول به فعالیت هستند همگی در نظام صنفی رایانه ای جمع شده اند که من امیدوارم این هماهنگی و یکپارچگی به قوی شدن صنف و اعضای آن منجر شود. طبری گفت: در کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران تلاش می کنیم تا کاربردپذیری را در دستور کار خود قرار دهیم و زمینه را برای ارایه تجربه بزرگان صنف برای استارتاپ ها و اعضای جدید صنف فراهم کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :