آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64260
تاریخ انتشار : 15 آذر 1393 11:59
تعداد بازدید : 813

گوشی های آينده نمی شکنند

اپل درصدد یافتن راهی است تا آسیب دیدن صفحه نمایش گوشی های هوشمند آیفون در زمان سقوط و اصابت با سطح سخت، کاهش یابد، بر این اساس اقدام به ثبت پتنتی کرده که براساس آن، الگوی سقوط آیفون به گونه ای خواهد بود تا آسیب کمتری به گوشی وارد شود.

فناوران- پتنت جدید اپل که به تازگی توسط دفتر ثبت اختراع و علایم تجاری ایالات متحده ثبت شده، از ساز و کاری برای تغییر حالت آیفون در حال سقوط پیروی خواهد کرد.
براساس اطلاعات منتشر شده، آیفون اطلاعات مورد نیاز را برای تشخیص وضعیت خود از سنسورهای ژیروسکوپ، شتاب سنج و جی پی اس دریافت می کند.
این سیستم قادر است با اطلاعات حاصل از این سنسورها، سقوط گوشی را تشخیص دهد و با سنجش سرعت سقوط و زمان باقی مانده تا برخورد با سطح، عکس العمل نشان دهد. در لحظه سقوط و محاسبه مواردی خاص، یک موتور که درون آیفون تعبیه شده، این گوشی را در وضعیتی قرار خواهد داد تا ماژول های حساس آن چون صفحه نمایش و دوربین آسیب کمتری ببینند. علاوه بر این پتنت، اپل راهکارهای دیگری نیز برای استفاده از کیسه های هوا در نظر گرفته است. البته آمازون چند سال پیش استفاده از ایربگ برای ممانعت از آسیب دیدن گوشی را پتنت کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :