fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 64500
  تاریخ انتشار : 23 آذر 1393 10:44
  تعداد بازدید : 854

  از امروز و با برپایی نمایشگاه، نشست‌های علمی و تقدیر از پژوهشگران برگزیده روی می‌دهد

  آغاز هفته پژوهش با شعار اقتصاد دانش بنیان

  هفته پژوهش از امروز و با شعار «پژوهش و فناوري، پيشروان اقتصاد دانش بنيان» آغاز می شود.


  فناوران- با آغاز هفته پژوهش از امروز، نتایج طرح های پژوهشی خاتمه یافته توسط پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران (ایرانداک) برای نخستین بار ارایه می شود.
  اعلام نتایج طرح پژوهشی کاربرد سواد دیداری در بهره گیری از سواد اطلاعاتی با سخنرانی دکتر فریبرز درودی، رییس مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران و عضو هیات علمی پژوهشکده علم سنجی و تحلیل اطلاعات ایرانداک با سرفصل های سواد اطلاعاتی، فواید سواد اطلاعاتی، سواد دیداری، اهداف سواد دیداری، کاربرد سواد دیداری، استانداردهای سواد دیداری و ارتباط میان سواد دیداری و سواد اطلاعاتی در روز دوشنبه 24 آذر از ساعت 10 تا 12 روی می دهد.
  همچنین، عمار جلالی منش، عضو هیات علمی پژوهشکده مدیریت فناوری اطلاعات، طرح پژوهشی خدمات نوین سلامت در پرتو پردازش اطلاعات را با سرفصل های جایگاه فناوری اطلاعات در نظام سلامت، سیستم های اطلاعات سلامت، جایگاه پردازش اطلاعات در تشخیص و درمان و نگاهی بر فعالیتهای مؤسسات پیشرو در حوزه پردازش اطلاعات سلامت 24 آذر از ساعت 14 تا 16 شرح می دهد.
  پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران همچنین از فعالان این حوزه، پژوهشگران و دانشگاه های فعال در پایگاه های اطلاعاتی این پژوهشگاه تقدیر می کند.
  این مراسم روز 26 آذرماه برگزار می شود و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات علاوه بر رونمایی از آرشیو پژوهشگاه، از پژوهشگران برتر در سطح استادان و کارکنان پژوهشگاه، دانشجوی ممتاز، دانشگاه های فعال در پایگاه های اطلاعاتی، استاد نمونه دوره های آموزشی و خبرنگاران فعال در بازنمایی اخبار پژوهشگاه تقدیر می کند.
   نمایشگاهی برای ارتباط صنعت و دانشگاه
  پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی نیز از امروز با ارایه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشور آغاز به کار می کند.
  معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان متولی برگزاری هفته ملی پژوهش و فناوری در کشور، جهت استفاده مطلوب تر از دستاوردهای پژوهشی و فناوری های تولید شده، با ایجاد فضای رقابتی، پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری را برگزار می کند. هفته ملی پژوهش و فناوری با حضور دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، مراکز پژوهش دولتی و خصوصی، واحدهای تولیدی و صنعتی، موسسات دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی، در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ آذر ماه برگزار می شود.
   همزمان با پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری، یازدهمین فن بازار کشور، شانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی، پانزدهمین جشنواره تقدیر از پژوهشگران برتر، چهل و ششمین اجلاس معاونین پژوهشی و فناوری دانشگاه ها، مراکز پژوهش و فناوری سراسر کشور نیز برگزار می شود.
   400 محصول
  شعار ملي هفته پژوهش و فناوري در سال ۹۳ «پژوهش و فناوري، پيشروان اقتصاد دانش بنيان» است. در این دوره از نمایشگاه ۲۰۰ غرفه وجود دارد که پیش بینی می شود ۴۰۰ محصول و دستاورد در این غرفه ها ارایه شود.
  بخش عمده ای از فضای نمایشگاه به فن بازار اختصاص دارد که با هدف ایجاد بستر مناسب برای همکاری صنایع دولتی و خصوصی با پژوهشگران و فناوران مراکز دانشگاهی و موسسات پژوهشی در سراسر کشور برگزار می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :