آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64507
تاریخ انتشار : 23 آذر 1393 11:9
تعداد بازدید : 713

سخنگوی وزارت ارشاد اعلام کرد:

تجدید نظر در اعطای مجوز به بازی جنجالی

در حالی که جنجال بر سر اعطای مجوز به یک بازی خشونت آمیز ادامه دارد، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از احتمال تجدید نظر در این مجوز خبر داد.


فناوران- خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) در هفته گذشته گزارشی را مبنی بر صدور مجوز یک بازی مبتذل به نام «kick ass2» منتشر کرد و پرسید «آیا مسوولان فرهنگی خبری از صدور مجوز این بازی دارند؟»
در این گزارش با انتقاد از نحوه ترجمه بعضی لغات این بازی از سوی کارشناسان بنیاد ملی بازی های رایانه ای آمده بود: محتوای این بازی سرشار از خشونت محض است که تصاویر آن به خوبی گویای این موضوع است و بازی موردنظر ساخته شده از یک فیلم سینمایی است که شخصیت اصلی بازی با افرادی که مذهبی غیر از ارتودوکس دارند، به مبارزه می پردازد.
در این گزارش، حسن کریمی قدوسی قایم مقام بنیاد ملی بازی های رایانه ای علت اصلی اشتباه در صدور مجوز برای بازی های رایانه ای را کمبود کارشناسان در این بنیاد دانست و گفت: ما تا آنجا که بتوانیم نظارت خود را کارشناسی انجام می دهیم اما حتما در این کارشناسی ها خطا وجود دارد که البته این خطا عمدی نیست.
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همین زمینه گفت: درصورت قصور و شتابزدگی بنیاد بازی های رایانه ای برای صدور مجوز بعضی از بازی ها، این موضوع مورد تجدیدنظر قرار می گیرد.
حسین نوش آبادی افزود: اگر قصوری در اعطای مجوز به یک بازی شده باشد، در این رابطه حتما رسیدگی و تجدید نظر می شود.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: درمورد صدور مجوزهایی که به نوعی تعرض به حقوق دیگران و پرداختن به مسایلی که جرم تلقی می شود، رسیدگی خواهد شد.
وی احتمال چنین اتفاقی را ناشی از غفلت مسوولان یا کارشناسان بنیاد ملی بازی های رایانه ای دانست و گفت: این بنیاد باید در زمینه صدور مجوز، دقت بیشتری داشته باشد تا تخلفی صورت نگیرد و یا اگر مجوزی را شتاب زده صادر کرده اند، در آن تجدیدنظر کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :