آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64519
تاریخ انتشار : 23 آذر 1393 11:29
تعداد بازدید : 1088

در بازدید معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان نصر تهران در روز پایانی الکامپ بیستم اعلام شد:

پیگیر ساماندهی و شفافیت روند برگزاری الکامپ هستیم

در واپسین روز بیستمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک،(الکامپ 2014) معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در یک بازدید دو ساعته از این نمایشگاه در جریان مشکلات شرکت های IT حاضر در این رویداد قرار گرفتند.

فناوران- نصرالله جهانگرد درباره علت عدم حضورش در آیین گشایش بیستمین نمایشگاه الکامپ گفت: برنامه حضورم در افتتاحیه تنظیم نشده بود.وی همچنین درباره علت حضور نیافتن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در افتتاحیه الکامپ نیز اظهارداشت: ایشان در همان روز باید در مجلس حضور پیدا می کردند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در خصوص کیفیت نمایشگاه الکامپ امسال گفت: به هر حال الکامپ نمایشگاهی حایز اهمیت در حوزه الکترونیک به شمار می رود و امیدواریم در سال های آینده بهتر از امسال برگزار شود.
 همکاری با سبیت و جیتکس به نفع ایران است
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره همکاری های آینده با دو نمایشگاه «Cebit» آلمان و «gitex» امارات متحده عربی گفت: همکاری با این دو نمایشگاه معتبر در حوزه تجارت الکترونیکی به نفع ایران است و هرچه این تعاملات گسترده‎تر باشد حضور ما نیز در جهان گسترده تر و به تعامل مستمرتر شرکت های ایرانی با شرکت های خارجی منجر خواهد شد.دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات درباره جزییات این همکاری ها گفت: در حال حاضر کلیات این تعامل مورد توافق است و درباره جزییات در آینده صحبت خواهیم کرد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با مجری الکامپ بیستم در مورد چگونگی وضعیت برگزاری و فرایند مالی نمایشگاه، بر شفافیت رویه مالی و معیار سنجش ارزی ریالی ثبت نام غرفه ها در این نمایشگاه تاکید کرد.جهانگرد با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنان پیگیر ساماندهی و شفافیت روند برگزاری الکامپ است و در این زمینه تمام توان خود را به کار خواهد بست اظهار امیدواری کرد در الکامپ بیست و یکم شاهد رفع کلیه موانع برگزاری و اصلاح چارچوب های مشکل ساز آن باشیم تا این نمایشگاه بتواند با استقبال مناسب صنف روبه رو شود.
 روند مالی الکامپ بیستم باید شفاف شود
رییس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: خوشبختانه سروصداهای پیرامون برگزاری الکامپ بیستم باعث شد مدیریت شرکت سهامی نمایشگاه ها به فکر شفاف سازی روند برگزاری الکامپ بیافتد.
ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نصر تهران در خلال این بازدید، با تاکید براینکه الکامپ به عنوان بزرگ ترین ویترین فناوری اطلاعات کشور متعلق به صنف رایانه است، گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای هرگز نسبت به برگزاری این نمایشگاه و منافع صنف خود بی تفاوت نبوده و هدف از این بازدید، بررسی و نظارت بر روند برگزاری الکامپ بیستم و آگاهی از مطالبات شرکت های حاضر در این نمایشگاه است.
 گلایه ای از الکامپ 20 گزارش نشده است
اغلب شرکت های حاضر در الکامپ بیستم طی گفت وگو با رییس سازمان فناوری اطلاعات و رییس سازمان نصر تهران، از معضلاتی همچون شفاف نبودن محاسبه نرخ ارزی ریالی، زمان نامناسب برگزاری الکامپ و نبود برخی شرکت‎های بزرگ صنف در این نمایشگاه انتقاد کردند. محمدرضا طلایی، رییس مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و مجری برگزاری الکامپ بیستم نیز که معاون وزیر ارتباطات را همراهی می کرد در پاسخ به برخی گلایه ها از برگزاری این نمایشگاه گفت:  در روز افتتاح 5 هزار نفر از الکامپ بازدید کردند و تاکنون هیچ شکایتی نسبت به روند ارزی ریالی ثبت نام از سوی شرکت ها به ما گزارش نشده است. طلایی به تلاش مجمع تشکل ها برای کاهش نرخ ارزی ریالی اشاره کرد و گفت: ما توان خود را در این زمینه به کار بستیم و از16 هزار متر کل متراژ نمایشگاه الکامپ، ناچار به فروش 733 متر به نرخ ارزی شدیم. طبق توافقی که با شرکت سهامی نمایشگاه ها کرده ایم قرار است بیش از این میزان ارزی دریافت نشود.
در پایان این بازدید، جهانگرد خطاب به مجری و حاضران الکامپ بیستم تاکید کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنان پیگیر ساماندهی و شفافیت روند برگزاری الکامپ است و در این زمینه تمام توان خود را به کار خواهد بست.او ادامه داد: امیدواریم در الکامپ بیست و یکم شاهد رفع کلیه موانع برگزاری و اصلاح چارچوب های مشکل ساز آن باشیم تا این نمایشگاه بتواند با استقبال مناسب صنف روبه رو شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :