آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64526
تاریخ انتشار : 23 آذر 1393 11:56
تعداد بازدید : 753

نتیجه یک دهه تحقیق پزشکان انگلیسی

ارتباط موبایل با سرطان رد شد

تحقیقات یک دهه پزشکان انگلیسی ثابت کرد که ارتباطی میان استفاده از موبایل و به وجود آمدن تومورهای سرطانی در کاربران وجود ندارد.

فناوران - تحقیقاتی که در طول 11 سال گذشته انجام شده نشان داده که هیچ گواهی مبنی بر تهدید کاربران برای ابتلا به سرطان با استفاده از گوشی های تلفن همراه وجود ندارد.
بر این اساس کارشناسان ادعاهایی مبنی بر خطرناک بودن گوشی های تلفن همراه برای مادران باردار مورد بررسی قرار داده اند.
بر این اساس پرفسور دیوید کوگان، سخنگوی پروژه MTHR اعلام کرد هنگامی که این پروژه آغاز شد، بسیاری از دانشمندان مواردی مرتبط با خطرات تلفن همراه و ارتباط آنها با سلامتی کاربران را مورد بررسی قرار دادند.
بر اساس برنامه های مستقل، محققان اعلام کردند که هیچ گواهی مبنی بر انتشار امواج رادیویی خطرناک ساطع شده از گوشی های موبایل یا ایستگاه های آنها ثابت نشده است.
این تحقیقات معادل 13/6 میلیون پوند هزینه در بر داشت که دولت انگلیس بخشی از آن را پرداخت کرد. با این حال پرفسور کوگان هشدار داد که نمی توان برخی تاثیرات موبایل ها را نادیده گرفت اما درباره سرطان زا بودن آنها جای نگرانی نیست.
  تشخیص سرطان با استفاده از موبایل
اما یکی از مشکلات مردم در ابتلا به بیماری سرطان، غیر از درمان، تشخیص به موقع آن است. بنابراین بسیاری از محققان در پی یافتن راه هایی برای تشخیص سریع بیماری و درمان به موقع آن هستند.
آمارها نشان داده از هر سه نفر، یکی در دوره ای از زندگی خود، تشخیص سرطان را تجربه خواهد کرد و از هر چهار نفر مبتلا به این بیماری، یکی جان خود را از دست می دهد.
اما اکنون دانشمندان روشی ابداع کرده اند که با استفاده از گوشی موبایل می توان انواع سرطان را تشخیص داد.
نکته مهم و به خصوصی که در مورد تشخیص سرطان با استفاده از گوشی هوشمند وجود دارد این است که به کمک موبایل می توان انواع مختلفی از سرطان را در مراحل ابتدایی و با دقت بسیار بالا تشخیص داد. بنابراین نیازی به وجود چند متخصص تشخیص سرطان نیست و فقط کافی است گوشی هوشمند خود را روی محفظه مخصوص تست قرار داده تا اپلیکیشن مربوط به آن تصویر کیت تشخیصی را تحلیل کرده و نتایج را نمایش دهد.
تیم تحقیقاتی که موفق به ارایه چنین برنامه هوشمندی برای گوشی های موبایل شده قصد دارد، نتایج پژوهش های خود را به طور کاملا به شکل کد باز منتشر کند تا هرکسی بتواند در هر جای دنیا از این اپلیکیشن بدون نیاز به خریداری حق انحصاری استفاده کند.
اطلاعات بیشتر راجع به برنامه ارایه شده برای تشخیص سرطان منتشر نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :