آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64535
تاریخ انتشار : 23 آذر 1393 12:10
تعداد بازدید : 544

خبرک

اهدای جایزه ویژه جشنواره آسیا-پاسیفیک به مریلا زارعی مریلا زارعی برای بازی در نقش مادر شهید در فیلم «شیار 143» به کارگردانی نرگس آبیار از سوی هیات داوران جشنواره آسیا - پاسیفیک جایزه ویژه دریافت کرد. در این دوره از جشنواره فیلم آسیا- پاسفیک سینمای ایران با پنج نامزد در بخش بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگری زن حضور داشت و جوایزی را از آن خود کرد. ریاست هیات داوران را اصغر فرهادی برعهده داشت. «شیار 143» به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی ساخته شده است و به عنوان فیلم تحسین شده تماشاگران سینمای ایران در سی و دومین جشنواره فیلم فجر معرفی شد.

  نامزدهای گلدن گلوب 2015 معرفی شدند
با معرفی اسامی نامزدهای جوایز «گلدن گلوب» 2015، فیلم های «پرنده باز» با 7 نامزدی در بخش سینمایی و «فارگو» با 5 نامزدی در بخش تلویزیونی پیشتاز نامزدی دریافت جوایز این دوره شدند. جوایز «گلدن کلوب» از سوی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود اهدا می شود. «پس از موفقیت» بردمن با نامزدی در 7 بخش، «بچگی» به کارگردانی ریچارد لینک لیتر و «بازی تقلید» به کارگردانی مورتن تیلدوم هر یک در 5 بخش نامزد دریافت جوایز گلدن گلوب هستند. امسال بار دیگر تینا فی و ایمی پولر اجرای مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب را به عهده دارند. این مراسم 11 ژانویه 2015 (بامداد دوشنبه 22 دی ماه) در هتل بورلی هیلتن لس آنجلس برگزار می شود.
  امشب آسمان کرمان محل بارش های جوزایی است
آسمان کرمان که به دلیل عدم وجود آلودگیهای نوری و صاف به عنوان یکی از مناسب ترین مناطق کشور برای فعالیت تورهای رصد شناخته می شود امروز (23 آذرماه) شاهد بارش های جوزایی خواهد بود. بارش های جوزانی یکی از شگفت انگیزترین پدیده های نجومی در کرمان محسوب می شود. بارش شهابی جوزایی در واقع بزرگترین بارش شهابی در طول سال است که ناشی از یکی از مهم ترین صورت های فلکی به نام جوزا است که بهترین زمان برای رصد این بارش نیز در زمستان است. این پدیده هر سال در دهه آخر آذرماه در آسمان کرمان قابل رویت است و دلیل آن نیز گذر زمین از میان غبار و ذرات به جای مانده از دنباله دارها و یا سیاره ها است. این ذرات پس از برخورد  با اتمسفر می سوزند و در نهایت نورهایی بسیار زیبا ایجاد می کنند. این پدیده مطابق اعلام مراکز علمی عملا از 16 آذر تا 27 آذر روی می دهد که در کرمان در بهترین حالت در شب 23 آذرماه قابل رویت است و یکی از بهترین شرایط رصد در این منطقه از ایران قابل رویت است.
  صرفه جویی روزانه 7 میلیون لیتر بنزین در ایران
معاون اجرایی رییس جمهوری اعلام کرد از رده خارج کردن 70 هزار دستگاه خودرو در سال 92 و بیش از 100 هزار دستگاه خودرو فرسوده در سال جاری، کمک به نوسازی ناوگان تاکسیرانی درون شهری و برون شهری و همچنین ابطال تعداد زیادی کارت سوخت غیر قانونی به صرفه جویی در مصرف حدود هفت میلیون لیتر بنزین در روز منجر شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :