آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6454
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1390 0:48
تعداد بازدید : 595

كلاهبرداري الكترونيكي از تاجران كشور

رییس پلیس فتای استان اصفهان از به دام افتادن کلاهبرداری که از طریق فضای مجازی 800 میلیون تومان از شرکت های مختلف کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

فناوران- سرهنگ ستار خسروی گفت: پیرو شکایت جمعی از تجار و بازرگانان سرار کشور مبنی بر کلاهبرداری، ماموران پلیس فتای استان مجموعه فعالیت‌های شناسایی خود را آغاز کردند.
وی افزود: بر اساس اظهارات شاکیان مدتی پیش این افراد از طریق وب سایت‌های فروش کالا در شبکه اینترنت با شرکتی که در زمینه صادرات و واردات و فروش عمده اقلام مصرفی فعالیت داشته، آشنا شدند و پس از تماس با تلفن همراه مندرج در آگهی اینترنت و دریافت لیست قیمت‌ها و اطلاع از تفاوت زیاد قیمت محصول آن شرکت با قیمت بازار، سفارش خرید محصول را داده و مبلغ را به حساب بانکی شرکت واریز کردند.
رییس پلیس فتا استان اصفهان ادامه داد: پس از چند روز مشخص شد کالایی در کار نبوده و شرکت مذکور پاسخگو نیست. لذا طی تحقیقات و بررسی‌های تخصصی کارشناسان پلیس فتا و رصد فضای مجازی آدرس متهم شناسایی، ولی با توجه به متواری بودن وی تحقیقات ادامه پیدا کرده و در بررسی‌های بعدی سایت‌های دیگری که متهم در آن اقدام به تبلیغات کرده بود، بررسی و در نهایت وی شناسایی و دستگیر شد.
وی بیان کرد: متهم به جرم خود اعتراف کرد و گفت که از این طریق مبلغ 800 میلیون تومان کلاهبرداری کرده است. همچنین این متهم دلیل انتخاب شبکه اینترنت برای رسیدن به اهداف سوء کلاهبرداری را گستردگی و رایگان بودن تبلیغات و سهولت و آسانی انتشار آن در بین کاربران معرفی کرده است.
خسروی هشدار داد: به هنگام خریدهای اینترنتی مردم توجه داشته باشند که فروشگاه الکترونیکی مورد نظر آیا مجاز است یا خیر و حتما از صحت عمل فروشنده اطمینان حاصل کنند چراکه تمامی تبلیغات مجازی واقعیت نداشته و ممکن است صرفا برای کلاهبرداری از مردم ایجاد شده باشد.
وی گفت: کلاهبرداران مجازی از عدم اطلاع و کم دقتی خریداران و مشتریان استفاده کرده و آنان را با چنین تهدیدها و آسیب‌هایی مواجه می‌سازند.

 نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :