آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6457
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1390 1:12
تعداد بازدید : 519

ارتقا کیفیت دولت الکترونیکی

جایزه ملی کیفیت فناوری اطلاعات و ارتباطات اعطا می شود

نخستین دوره جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به عنوان ابزار تشویقی در راستای افزایش کیفیت خدمات دولت الکترونیکی به مردم و ارتقا رضایت مندی مشترکان اعطا می شود.

فناوران- کیفیت و مدیریت از جمله عوامل اصلی توانمندی در رقابت‌های جهانی محسوب می‌شود که ارتقا سطح کیفیت در خدمات دولت الکترونیکی را به همراه دارد. براین اساس هدف از برگزاری جایزه ملی کیفیت ICT، ارتقا کیفیت خدمات و محصولات این بخش مطابق با نیازهای ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی عنوان شده است که این مهم از طریق به کارگیری مدل بومی‌کیفیت توسط تمامی‌ سازمان‌های دولتی و خصوصی فعال در این حوزه محقق می‌شود.
برگزاری این جایزه به تصویب شورای معاونان وزارت ارتباطات رسیده است و مدل برگزاری آن نیز توسط کارشناسانی از بخش خصوصی و دولتی و با رویکرد نوآوری و یادگیری برمبنای رضایت مشتریان طراحی و نهایی شده است.
براین اساس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رییس شورای سیاستگذاری این جایزه است و رییس سازمان ملی استاندارد ایران، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و رییس هیات مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران به عنوان اعضای این شورا انتخاب شده‌اند.
در راستای ارزیابی جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان‌های داوطلب با استفاده از این مدل به ارزیابی وضعیت خود پرداخته و در قالب فرایند خوداظهاری، شرایط را برای ارزیابی ارزیابان مستقل در دبیرخانه جایزه فراهم می‌کنند.
همچنین کمیته ارزیابی و آموزش جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف ارتقا سطح دانش کاربردی مدل در سازمان‌های متقاضی و همچنین انجام ارزیابی‌های دقیق و بی‌طرفانه تشکیل شده است.
برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی موردنیاز مدل جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سازمان‌های متقاضی، طراحی و صحه‌گذاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز مدل جایزه، ارزیابی و انتخاب ارزیابان صاحب صلاحیت و اخلاق مدار، برنامه‌ریزی انجام ارزیابی‌ها و تشکیل تیم‌های ارزیابی مطابق برنامه اجرایی جایزه و در نهایت ارایه نتایج ارزیابی به دبیرخانه و شورای سیاستگذاری جایزه از جمله مهم‌ترین مسوولیت‌های این کمیته خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :