آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6458
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1390 1:13
تعداد بازدید : 542

دستگیری هکر ایمیل و عامل فریب و اخاذی اینترنتی از دختران

رییس پلیس فتا گفت: پیرو شکایت فردی مبنی بر انتشار اطلاعات خصوصی وی در اینترنت، مامورین اقدامات خود را آغاز کردند که در ابتدای تحقیقات مشخص شد ایمیل شاکی هک شده و اطلاعات و عکس های شخصی وی به سرقت رفته و متهم با ایجاد ایمیل جدید اقدام به پخش آن برای اشخاصی دیگر کرده است.

روابط عمومی ‌پلیس فتا- در بررسی‌های فنی انجام شده توسط کارشناسان آدرس متهم شناسایی و مشخص گردید که مشخصات کاربری به نام او ثبت شده است و در بازجویی انجام شده از افراد خانواده روشن شد که یکی دیگر از اعضای خانواده برای انتقام جویی دست به چنین عملی زده است.
پلیس فتا هشدار داد: کاربران هیچ‌گاه اطلاعات شخصی و تصاویر خود را در پس زمینه سیستم‌های خود حفظ نکنند و در صورت نیاز برای آنها رمز گذاشته، تا سایرین نتوانند از این مطالب سوء استفاده نمایند. هک و کرک سیستم‌های دیگران جرم تلقی شده و پلیس با این افراد متخلف برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت.
همچنین پیرو شکایت فردی مبنی بر فریب، تهدید و اخاذی اینترنتی، مامورین بلافاصله اقدامات خود را آغاز کردند که تحقیقات مقدماتی‌ای که از شاکی انجام شد اظهار داشت: مدتی قبل از طریق اینترنت و چت با فردی آشنا شدم و پس از مدتی با وعده‌ ازدواج از وی فریب خورده و تعداد زیادی عکس شخصی برای او ارسال کردم. پس از گذشت مدتی وی درخواست عکس‌ها و فیلم‌های بیشتری می‌کرد كه در صورت مخالفت، من را تهدید به انتشار تصاویرم در اینترنت  می‌كرد و به بهانه‌های مختلف اقدام به اخاذی از من می‌کرد كه تاکنون مبلغ سی و شش میلیون ریال به حساب وی واریز
 نموده‌ام.
در ادامه کارشناسان طی تحقیقات فنی و بررسی ایمیل‌های ارسالی از متهم، وی را شناسایی کرده و نهایتا وی را در استان اردبیل دستگیر کردند. در تحقیقات انجام شده مشخص گردید که این فرد با افراد دیگری نیز در ارتباط بوده و از تمامی‌آنها اخاذی کرده است.
پلیس فتا هشدار داد: اطلاعات، تصاویر و فیلم‌های شخصی خود را به هیچ وجه در فضای مجازی به اشتراک نگذاشته و آنها را در اختیار دیگران قرار ندهید.کاربرانی که عضو شبکه‌های اجتماعی هستند به دیگران اعتماد نکنند زیرا ممکن است این افراد کلاهبردار و دروغین بوده و هدفی جز کلاهبرداری و اخاذی از آنها را نداشته باشند. وی در پایان افزود: هر گونه ایجاد مزاحمت، تهدید و اخاذی در فضای مجازی جرم تلقی شده و با افرادی که با روش‌های مختلف و نیز از سادگی و بی اطلاعاتی دیگر کاربران سوء استفاده کرده و عامل مزاحمت دیگران شوند به شدت برخورد خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :