آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64603
تاریخ انتشار : 24 آذر 1393 10:51
تعداد بازدید : 654

بنیانگذار توییتر: آمار اینستگرام پشیزی نمی ارزد

اواخر هفته پیش، فیس بوک با علام کرد که اینستگرام موفق به جذب ۳۰۰ میلیون کاربر شده و در جایگاه بالاتری از توییتر قرار گرفته است. اما این خبر با واکنش تند اون ویلیامز، بنیانگذار توییتر مواجه شده است.


فناوران- به نظر می رسد که آمار و ارقام فیس بوک در مورد اینستگرام چندان به مزاج اوان ویلیامز خوش نیامده و وی به طرز شدیدالحنی اعلام کرد که حتی یک ارزن هم برای اینکه اینستگرام کاربران بیشتری دارد، اهمیت قائل نیست. وی در گفت و گو با مجله فورچون گفت: اگر بخواهید این دو سرویس اجتماعی را به لحاظ تاثیرگذاری در جهان قیاس کنید، باید بگویم که زمین تا آسمان فرق دارند. وی افزود: توییتر همانی است که همیشه انتظار می رود باشد. این سرویس به معنای واقعی یک شبکه اطلاعاتی "در لحظه" است و هر آنچه در جهان رخ می دهد را بدون فوت هیچ گونه وقت گزارش داده و همین باعث شده رهبران بزرگ دنیا از توییتر برای گفت و گوهای خود استفاده کنند. ما هم همین آرزو را داشتیم که البته به آن رسیده ایم و بقیه آمار و ارقام به گوش رسیده ذره ای برایم اهمیت نخواهد داشت. ویلیامز همچنین گفت: توییتر یک شبکه اطلاعاتی با انتشار اخبار در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت آنی است. توییتر سرویسی است که آیینه رویدادهای جهان واقعی است. به این ترتیب، عبور اینستگرام از تویيتر از نظر تعداد کاربران اهمیتی برای من ندارد. تویيتر از نظر مالی نیز درآمد بسیار بیشتری در مقایسه با اینستگرام دارد. این موضوعی است که فعالان وال استریت به آن اهمیت می دهند.
  مقایسه
توییتر از نظر میزان درآمد بسیار خوب عمل می کند، اما عملکرد آن عالی نیست. شتاب رشد کاربران این سرویس کاهش یافته است و این موضوع می تواند کمی سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار دهد. براساس آمار منتشر شده در ماه گذشته میلادی، رشد ماهانه تعداد کاربران فعال توییتر ۲۳ درصد است. این در حالی است که توییتر در سال گذشته سال به سال ۵۰ درصد رشد داشته است.
اینستگرام که جزو دارایی های فیس بوک به شمار می رود، حالا بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. جالب است بدانید که اینستگرام در ماه مارس گذشته فقط ۲۰۰ میلیون کاربر فعال داشت و این شبکه اشتراک گذاری عکس در طول ۹ ماه با ۵۰ درصد رشد همراه شده است.
توییتر در حال حاضر ۲۸۴ میلیون کاربر و شبکه اجتماعی LinkedIn نیز ۳۳۱ میلیون کاربر دارد، اما هنوز مشخص نیست چه میزان از آنها فعال هستند. پس می توان اینستگرام را بالاتر از آنها دانست.
اینستگرام همچنین اعلام کرده که کاربران این شبکه اجتماعی روزانه ۷۰ میلیون عکس منتشر می کنند!
از سوی دیگر، فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا به شمار می رود و 1/35 میلیارد کاربر دارد. حال اگر سرویس های مستقل فیس بوک مانند اینستگرام با ۳۰۰ میلیون کاربر و واتس اپ با ۶۰۰ میلیون کاربر را نیز به عدد 1/35 میلیارد نفری اضافه کنیم، متوجه می شویم که فیس بوک به یک اپراتوری بی رقیب تبدیل شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :