آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64607
تاریخ انتشار : 24 آذر 1393 10:57
تعداد بازدید : 667

FBI کلید زد

آماده باش آمریکا برای مقابله با حمله هکرهای ایرانی

یک هفته پس از آن که یک شرکت امنیتی امریکایی، مدعی شد ایران به شرکت های امریکایی حملات سایبری انجام داده است، FBI به سازمان ها و شرکت های فعال در حوزه انرژی، آموزشی و دفاعی امریکا در مورد احتمال حمله سایبری از ایران هشدار داد.


فناوران- خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد اداره تحقیقات فدرال امریکا (FBI) به کسب و کارهای این کشور در مورد احتمال یک حمله سایبری پیچیده ایرانی به پیمانکاران نظامی، بنگاه های انرژی و نهادهای آموزشی در نامه ای محرمانه هشدار داده است.
براساس گزارش رویتر، این هشدار مانند اطلاعیه ای است که هفته گذشته شرکت Cylance منتشر کرد. این شرکت فعال در حوزه امنیت مدعی شده بود حملات هکرهای ایرانی، 50 قربانی در 16 کشور جهان از جمله امریکا داشته است.
براساس گزارش رویترز، در نامه FBI جزییات فنی در مورد بدافزارها و تکنیک های مورد استفاده در این حملات بیان شده است. همچنین FBI از شرکت های آمریکایی خواسته است در صورتی که قربانی این حملات شدند، سریعا با این سازمان تماس بگیرند.
این گزارش مدعی شده است که هکرها به طور معمول حملات خود را از طریق دو IP در ایران انجام گرفته اما FBI گزارش این حملات را به دولت ایران نسبت نداده است.
همچنین FBI از افزایش پیچیدگی حملات هکری ایران نیز خبر داده و افزوده است که بررسی ها نشان می دهد هکرهای ایرانی توان حملات سایبری به زیرساخت های حساس در مقیاس بزرگ را دارند.
یک مقام آگاه در اداره فدرال امریکا نیز در گفت وگو با رویترز، اعلام کرده است ارایه توصیه های امنیتی به سازمان های امریکایی برای مقابله با تهدیدات سایبری اقدامی معمول است.
ایران بارها ادعاهای منابع غربی را در مورد حملات هکری به شرکت های آمریکایی رد کرده و تاکید کرده که خود قربانی حملات سایبری ایالات متحده و رژیم صهیونیستی بوده است. از جمله موارد این حملات می توان به طراحی بدافزار استاکس نت برای آسیب وارد کردن به تاسیسات هسته ای ایران اشاره کرد.
هرچند رویترز اعلام نکرده که چطور به این نامه محرمانه دست یافته است، اما نکته جالب تر واکنش رسانه های امریکایی به این خبر است.
بسیاری از این رسانه ها با تیترهایی چون «احتمال حمله ایران به دانشگاه ها و شرکت های انرژی امریکا» و همچنین «هشدار FBI به تعداد زیادی از کسب و کارها در مورد احتمال حمله ایران»، تلاش کردند کشورمان را در عرصه سایبری متخاصم نشان دهند که دانشگاه ها و کسب و کارها را هدف قرار می دهد.
به نظر می رسد هشدار FBI درست یک هفته پس از گزارش شرکت Cylance، پروژه جدید رسانه ای این کشور در آستانه آغاز دوباره مذاکرات هسته ای است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :