آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64611
تاریخ انتشار : 24 آذر 1393 11:13
تعداد بازدید : 1803

نقش شبکه های اجتماعی در افزایش آمار طلاق

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی درباره رابطه اعتیاد برخی زوجین به شبکه های اجتماعی با طلاق در آمارها هشدار داد.

تسنیم- ولی اللّه نصر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام یک از آسیب ها در جامعه با توجه به نوع و وفور آن در دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی اهمیت بیشتری پیدا کرده است گفت: دو موضوع طلاق و کودکان کار و خیابان از جمله موضوعاتی هستند که در اولویت کاری ما قرار دارند.
وی افزود: آمار ثبت احوال نشان می دهد اکثر طلاق ها در 5 سال نخست زندگی رخ می دهد که در این بین سال نخست سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است، آمارهای مذکور این نگرانی را به وجود می آورد که معیار شناخت زوجین از یکدیگر نسبت به گذشته تغییر کرده و به سمت شناخت از طریق انواع شبکه های اجتماعی رفته است که طبیعتا نمی تواند شناخت صحیح و کاملی باشد.
مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی همچنین گفت: متاسفانه این شیوه شناخت از سنتی به صنعتی تغییر پیدا کرده و بعد از تشکیل زندگی زوجین به تدریج متوجه می شوند معیار شناخت درست نبوده و بسیاری از گفته ها حقیقت ندارد.
وی افزود: از سوی دیگر آسیب نوپدیدی که متاثر از حضور بیش از حد زوجین در فضای مجازی و ارتباطات درون شبکه های اجتماعی به ویژه شبکه های اجتماعی موبایلی است مشکلاتی را در روابط زوجین به وجود آورده و آنها اکثر وقتی را که باید با یکدیکر بگذرانند در این شبکه ها سپری می کنند و به نوعی اعتیاد دچار شده اند.
نصر بیان کرد: باید توجه کرد بسیاری از این سامانه ها با صرف هزینه های میلیاردی برای از هم پاشیدن بنیان خانواده و ریختن قبح طلاق راه اندازی شده اند.
وی گفت: دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی در حال تهیه بسته های تحکیم بنیان خانواده با محوریت آموزش مهارت های زندگی و جلوگیری از وقوع طلاق و کاهش های مرتبط با آن است که امیدواریم تا دو ماه آینده آماده ارائه به جامعه هدف باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :